Культурне життя  |  21.11.13  |  четвер
 

Львівські археологи натрапили на унікальні знахідки

У Львові під час розкопок неподалік від монумента Іванові Федорову – між Королівським арсеналом і Домініканським собором – археологи виявили унікальні знахідки.

Серед них – стародавня кам’яна скриня і фундамент ще готичного Домініканського костелу.

Дослідження місцини проводили учасники проекту «Підземне місто», в межах якого мають намір відкрити тунелі міста Львова. За 0,5 метра від Королівського арсеналу знайшли частину Високого муру – оборонної лінії Львова.

А поблизу собору Пресвятої Євхаристії натрапили на фрагмент фундаменту червоного забарвлення, який засвідчує те, що до будівельного матеріалу додали ще й терту цеглу. Археологи стверджують, що це залишки готичної домініканської церкви-попередника модерної барокової сакральної споруди.

«Йдеться про унікальну пам’ятку, пов’язану з інженерією»,

- повідомив реставратор Олег Рибчинський.

Однак найбільше враження справила на експертів стародавня кам'яна скриня, довжиною 1,1 метра і шириною 0,8 метра. Вона пролежала у землі близько 5-тьох століть. Цю скриню накривали 2 плити, у середині не було ніяких артефактів – тільки шар вапна. Щоб провести ретельне дослідження цієї скрині, археологи були змушені забрати одну плиту. До кам’яної знахідки провадила спеціальна ринва.

«Це кам’яна скриня, в яку священик зливав залишки святої води. У неї також зливали воду після миття церковного посуду. Існував спеціальний канал водовідведення, щоб скриню і воду ніхто не осквернив»,

- зазначив археолог «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах