Культурне життя  |  24.04.19  |  середа
 

У Львові відкрилась виставка живопису, присвячена Пінзелю

У рамках проекту "Під зорею Пінзеля" у Львівському органному залі відкрилась виставка живопису "Натхненні Пінзелем".

Такими заходами організатори хочуть привернути увагу до видатного українського скульптора доби барокко Іоана Пінзеля та врятувати храм в Годовиці, де є його різьблений декор.

Організатор проекту, власниця "Арт-студії Івони Лобан" Івона Лобан розповіла, що два роки тому з метою популяризації імені геніального скульптора Іоана Пінзеля, був створений цей проект.

"Сталося так, що ще шість років тому роботи Пінзеля їздили в Лувр, і за три місяці з’явилися мільйони шанувальників. Але, не зважаючи на це, багато львів’ян досі не знають, що на площі Митній знаходиться музей Іоана Пінзеля. Тоді я почала роздумувати, що можу зробити для популяризації імені Пінзеля, – розповіла Лобан.

За освітою Івона модельєр, тому вирішила створити колекцію одягу, натхненну роботами Пінзеля. Пізніше мисткиня попросила своїх друзів художників намалювати картини, які б об'єднувались темою Пінзеля. Таким чином, створилась пересувна виставка, яка подорожувала і продовжує подорожувати всією Україною.

З часом проект розрісся у кількох напрямках, і кожного разу його учасники намагаються робити щось креативне. Дуже хочемоЇхня мета - достукатися до людей, котрим ще не відомі роботи скульптора Пінзеля.

Івона Лобан також зазначила, що цим проектом вони намагаються зібрати кошти на відновлення зруйнованого храму селі Годовиця на Львівщині. Це один з храмів, де є роботи Пінзеля і знаменитий скульптор втілював свої ідеї. 

"Привертаючи увагу до Пінзеля, ми також привертаємо її до храму Годовиці, де знаходився вівтар, який і відправляли до Лувру. Цей храм із 1974 року знаходиться без даху. Тобто там є унікальні фрески, які руйнуються. І своїм проектом ми – творчі люди, хочемо привернути увагу до нього і зробити все, щоб храм це й був збережений, – заявила Лобан.

Також вона похвалилась, тим, їхній проект став відомим, завдяки чому минулого року держава виділила кошти на проектно-кошторисну роботу для храму в Годовиці. Виділення коштів також передбачаються і в цьому році.

Виставка відкрита у галереї Львівського органного залу і триватиме до 30 травня 2019 року.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e