Культурне життя  |  17.05.19  |  п'ятниця
 

За ходом ремонту церкви в Славську спостерігає комісія

При обласній державній адміністрації створена комісія, яка обстежила хід ремонтних робіт церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славську.

Комісія описує витрати та позивається до суду через роботи, які здійснюються без відповідних дозволів  і погоджень органу охорони культурної спадщини Львівської обласної дедрадміністрації. 

Вручити настоятелю храму та голові церковного братства після огляду припис стосовно припинення будь-яких робіт комісії не вдалось через те, що представники релігійної громади відмовилися його отримувати.

Припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимиру Безі. До опису втрат також залучені і правоохоронні органи.

"Ми скерували звернення і до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття відповідних заходів за пошкодження пам‘ятки архітектури та припинення будь-яких робіт", - зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Автентичні розписи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, що становлять значну цінність для української культури, під час ремонту збили та винесли з церкви разом із будівельним сміттям. Залишилась якась частина розписів.

"Крім того, ми звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Ми не можемо допустити, аби автентичні розсипи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левицького були знищені", - прокоментувала Оксана Ткачук.

Львівська обласна державна адміністрація, як наголосила Оксана Ткачук, докладе максимум зусиль до порятунку нашої історичної і культурної спадщини та не допустить її нищення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах