Культурне життя  |  14.05.19  |  вівторок
 

Виставка про Кирила Трильовського демонструється у ЛОДА

13 травня у холі Львівської обласної державної адміністрації презентували виставку про життя і діяльність українського громадсько-політичного діяча Кирила Трильовського.

Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної держадміністрації.

Виставка присвячена 155-річчю від дня народження Кирила Трильовського.

"Ця виставка і ті заходи, які відбуваються у межах вшанування сина української землі і українського народу  Кирила Трильовського. Важливою є для нас, сучасників, його постать, тому що він брав участь у створенні Українських Січових стрільцівʺ, - зазначив журналіст-міжнародник Марк Сімкін.

Важливість постаті Кирила Трильовського, як наголосив Марк Сімкін, є, зокрема, у наш час, коли український народ знову зі зброєю а руках відстоює свою незалежність.

Виставку формують 12 стендів, на яких подані факти з життя видатного українця. З них також можна дізнатись, наприклад, що саме Кирило Трильовський є автором слів та музики пісні ʺГей там на горі Січ ідеʺ, яка вже стала народною.

Автором виставки є головний редактор видавництва ʺЛевадаʺ Богдан Горбовий. До створення виставки долучився департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.  

У холі Львівської обласної державної адміністрації виставка буде відкрита тиждень. Пізніше її можна буде оглянути у Золочівській гімназії та навчальних закладах міста Львова та Львівщини.

Кирило Трильовський - український політик, громадський діяч, адвокат. Народився в селі Богутин Золочівського повіту на Львівщині у родини священика. Середню освіту отримав у школах Золочева і Бродів, а також Коломийській гімназії. Правничу освіту здобував у Чернівцях, та у Львівському і Віденському університетах. Докторат здав у Кракові, а адвокатський екзамен - у Львові.

Громадською діяльністю почав займатись з 1884 року, засновуючи по селах читальні, кооперативи, а також проводячи передвиборну агітацію. Був співзасновником і членом Русько-Української радикальної партії, створеної в 1890 році.

В 1900 році Трильовський заснував у селі Заваллі на Снятинщині перше руханково-пожежне товариство ʺСічʺ. Розвиток таких товариств і по інших селах і містах викликав невдалі намагання австрійсько-польської адміністрації, очолюваної намісником А. Потоцьким, заборонити січовий рух.

В 1901 році відкрив свою канцелярію у Коломиї, потім - у Яблунові. З 1908  - голова Головного Січового Комітету, з 1912 — генеральний отаман об'єднання ʺСічейʺ — Українського Січового Комітету, при якому в 1913 році засновано парамілітарну організацію Українських Січових Стрільців.

Кирило Трильовський також був послом до австрійського парламенту та  галицького сейму, головою Бойової Управи УСС, членом Загальної Української Ради та Української Національної Ради ЗУНР. 

Під своїм прізвищем і псевдонімом Клим Обух, Кирило Триловський опублікував багато стрілецьких і січових пісень, видав ряд брошур, січових співаників. Також був редактором місячника ʺЗоряʺ і двотижневика ʺХлопська Правдаʺ, календарів ʺЗапорожецьʺ, ʺОтаманʺ, був довголітнім кореспондентом газети ʺСвободаʺ і ʺНародне Словоʺ у США.

 

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах