Культурне життя  |  19.01.18  |  п'ятниця
 

Українці відзначають свято Водохреща

Християнське свято Хрещення Господнього традиційно припадає на 19 січня.

У Біблії розповідається про те, як Іван Хреститель охрестив Ісуса Христа у водах ріки Йордан. У цей час з неба зійшов Святий Дух у вигляді білого голуба і залунав голос Господа, який засвідчив, що Ісус Христос є Сином Божим. Таким чином, Бог явив себе тричі: як Син - в образі Христа, як Дух - у вигляді голуба, і як Отець - Своїм голосом. Тому це свято ще називають Богоявленням.

У це свято традиційно влаштовують водохресні купання в озері або річці - це головний звичай Хрещення. Потрібно зайти в воду і зануритися тричі.

На Водохреща освячують воду два рази. Перший раз це робиться напередодні, у другий Святий вечір. Другий раз - у день Богоявлення, 19 січня, під час Божественної літургії. Освячена вода вважається цілющою, її п'ють для лікування тіла й очищення душі. Згідно з повір'ями, водохресна вода не псується, тож не потребує особливих умов зберігання - наприклад, у холодильнику.

Вранці 19 січня віруючі моляться за мир, здоров'я та благополуччя близьких, а також за сповнення бажань. Оселю кроплять святою водою, набраною напередодні в церкві, а якщо не встигли - то в будь-якій водоймі, адже на Водохреща вся вода вважається освяченою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e