Культурне життя  |  13.04.21  |  вівторок
 

Відійшов у засвіти актор львівського Театру імені Марії Заньковецької (фото)

Про це повідомили на сторінці театру у Facebook.

У вівторок, 13 квітня перестало битися серце актора львівського Театру імені Марії Заньковецької Бориса Михайловича Міруса. 

“Не віриться… Сьогодні його не стало… Борис Михайлович Мірус … Наша гордість, наш натхненник, Учитель та Корифей. Завжди у гарному настрої та з чудовим почуттям гумору. Людина з невичерпною енергією та любов`ю до життя. Ми вчилися у Вас акторської та життєвої мудрості, просили поради та дослухалися до критики. Дякуємо Вам за науку, теплі слова, велич та майстерність акторського таланту і за те, що Ви у нас були.”

– йдеться у дописі.

Для довідки: Народився 19 серпня 1928 року в селі Синякова Чортківського району Тернопільської області. Освіта– Учбово-театральна студія підготовки акторських кадрів при театрі імені  Марії Заньковецької.
– Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (не закінчив).
Після закінчення у 1948 році акторської студії при театрі імені Марії Заньковецької, був зарахований до складу трупи. Вже протягом 66 років актор залишається вірним цьому колективові. На його рахунку більше ніж 200 ролей в театрі та числення ролі у кіно. Їх могло би бути ще більше, аби не десятирічка у сталінських концтаборах. Опинився він там 20-річним юнаком, маючи за плечима недовгий досвід акторства. Але він допоміг Борису Мірусу – дав змогу брати участь у табірній самодіяльності, а потім потрапити до культбригади, що трішки прикрасило жахливі умови табірного існування, до того ж дало змогу і у тюрмі не полишати театральної практики.

Змінився час, але Борис Мірус так само молодий та енергійний. Загальний улюбленець, видатний актор, безперечний авторитет та приклад для молодших заньківчан та й всієї театральної України, як сам зізнається, щасливий з того, що має змогу й далі грати на сцені.

Серед нагород: Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури імені Бориса Романицького за акторські роботи, виконані протягом 2011-2013 років.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах