Культурне життя  |  14.01.19  |  понеділок
 

В Ужгороді відбувся фестиваль "Коляди в старому селі"

Колорит бетлегемщиків вразив різноманітністю образів. Під час свята були продемонстровані різдвяні традиції Закарпаття.

В Ужгороді в обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся фестиваль «Коляди в старому селі». З усіх районів Закарпаття було продемонстровано самобутні обряди, звичаї, колядки та щедрівки. Ужгородський скансен звучав різдвяними піснями усіх етносів, які проживають у багатонаціональному краї.

«З-поміж усіх християнських свят у Різдва є своя особливість – це велика кількість народних традицій. Одна із найголовніших – коляда. Маленька розповідь про велику подію – народження Спасителя. Різдвяні дні – це чудовий час і привід побажати, щоб для кожного з нас горіла Вифлеємська зірка, щоб ми будували своє життя на християнських  цінностях. І тоді все буде гаразд у нас, у наших сім’ях, в країні», – розповів під час фестивалю голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Колорит бетлегемщиків вражав різноманітністю образів. Також учасники фестивалю демонстрували присутнім традиційний побут і різдвяну гостину в збережених старовинних будиночках з усіх куточків області.

На головній сцені Міжнародного фестивалю «Василля» на площі Народній виступали колядницькі гурти з Міжгірщини та Рахівщини.

Після виступів центральною частиною Ужгорода вирушили урочистою ходою бетлегемщики, котрі сповіщали про світлі зимові свята.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах