Культурне життя  |  13.09.19  |  п'ятниця
 

В рамках 26 BookForum відбудеться спецпрограма UnderLitMove

У 2015 році місто Львів отримало титул «Міста Літератури ЮНЕСКО» в межах мережі творчих міст ЮНЕСКО, до якої сьогодні належить 180 міст світу.

Сьогодні Міста Літератури ЮНЕСКО — це 28 міст із різних куточків світу, які одним із пріоритетних напрямків розвитку культурної сфери міста обрали саме «літературу». У 2019 році Львів уперше подаватиме звіт до ЮНЕСКО про впровадження титулу «міста літератури» — програми та проекти, які були реалізовані в місті впродовж останніх чотирьох років. Цього ж року Львів має подати нову стратегію «Міста Літератури ЮНЕСКО» на наступні 4 роки, і саме тому офіс «Львів — Місто Літератури ЮНЕСКО» ініціював першу неформальну зустріч «міст літератури» в рамках 26 BookForum.

Тема цієї зустрічі — «UnderLitMove"/"Підпільний літературний рух», де література — рушійна сила соціальних та культурних змін у місті. До Львова в рамках цієї події планують приїхати представники п’яти Міст Літератури ЮНЕСКО: м. Единбург, м. Ноттінґем, м. Норвіч (Велика Британія), м. Гайдельберґ (Німеччина), м. Краків (Польща). Також на стенді «Міст Літератури ЮНЕСКО», який діятиме в рамках книжкового ярмарку 26 BookForum, кожен зможе познайомитись із тими містами, які є побратимами Львова за цим титулом.

Програма публічних подій від партнерських міст літератури розкриє їхній досвід у залученні літератури та літературних процесів до якісних змін у культурі і не тільки.

«Слово культурної політики» (18.09.2019 18.00 Інститут стратегії культури) — Алан Уотерс — мер Міста Літератури Норвіч (Велика Британія) разом із директоркою Інституту Стратегії культури Юлією Хомчин та представниками львівського культурного, зокрема, літературного середовища, поговорить про культуру «зверху», а саме про те, як твориться культура на рівні муніципальному та розповість про «больові точки» цього процесу у своєму місті.

«Кому потрібні літературні фестивалі?» (19.09.2019 13.00 Книгарня «Vivat») — Про механізми роботи, аудиторію та показники ефективності літературних фестивалів поговоримо з директорами масштабних українських фестивалів — Софією Челяк та Олександром Вешелені, а також із очільницею офісу Краків — Місто Літератури ЮНЕСКО, Ельжбєтою Фолтиняк.

«Інклюзивність Міста Літератури» (20.09.2019 17.00 Книгарня «Vivat») — Живучи у великих містах, у шалених темпах, ми просто не помічаємо того, як певні речі проходять повз нас. Але чи правильно це? Зовсім ні. Навпаки, живучи в таких умовах, нам необхідно докладати максимум зусиль для того, аби не губитись у суспільстві, бути включеними у нього. Чи це молода людина, трендсеттер, чи людина старшого віку, незалежно від жодних факторів, соціальна включеність має бути невід’ємною частиною нашого життя. Детальніше про те, чому соціальна інклюзія така важлива і як цей феномен функціонує, поговоримо із представницями Міста Літератури — Ноттінґем Джес Тіккел, Еймі Уілкінсон та Оксаною Рубай — членкинею постійної комісії з питань гуманітарної політики Львівської міської ради.

«Не виходь з кімнати» (20.09.2019 13.00 Книгарня «Vivat») — квартирники — надзвичайно популярний у 70−80-х роках вид мистецьких зустрічей. Саме квартирник — місце, де народжуються дійсно актуальні, гострі, проте влучні мистецькі думки. І досі такий різновид зібрань є популярним серед представників андеґраундної літератури не лише в Україні, але й у світі. Для того, аби порівняти, «як у нас тут» і «як там у них», ми запросили двох експерток із питань проведення заходів у приватних просторах Кароліну Теман та Інгрід Уолщін. (м. Гайдельберґ, Німеччина).

«Розкажи мені комікс» (21.09. 14.00 2019 Книгарня «Vivat») — Гармонійне поєднання поезії та мистецтва коміксів продемонструють пара митців з міста Единбурґ, Шотландія — Раян Ван Вінкл та Ден Мет.

Раян — вже знайомий BookForum автор багатьох поетичних збірок, який дуже любить наше місто, його атмосферу та культурну публіку. Коли Раян почув про чергову можливість творчого візиту до Львова, він, звісно, одразу погодився. І вирішив привезти зі собою друга. Ним став художник коміксів Ден Мет.

Раян та Ден разом розкажуть про важливість самовираження та на власному прикладі продемонструють, як розвивається література та мистецтво «за рамками формату» у їх рідному місті.

«Премія Міста Літератури: short/коротко"(22.09. 14.00 2019 Книгарня «Vivat»)  — Презентація короткого списку «Премії Міста Літератури ЮНЕСКО 2019». Модератор: Ірина Старовойт.

Премія міста літератури ЮНЕСКО — щорічна всеукраїнська літературна Премія, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний чи перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

10 вересня було оприлюднено офіційний короткий список (список фіналістів) цьогорічної Премії. Тож пропонуємо поговорити із авторами та перекладачами творів, що до цього списку увійдуть, а також обговорити критерії відбору та спробувати спрогнозувати, хто стане переможцем «Премії Міста Літератури ЮНЕСКО 2019».

Організатори події: офіс «Львів місто літератури ЮНЕСКО» (сектор творчого розвитку Міського Палацу культури ім. Гната Хоткевича).

Партнери подій: управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради, 26 BookForum, Інститут Стратегії Культури, Міста Літератури ЮНЕСКО: м. Единбурґ, м. Норвіч, м. Ноттінґем (Велика Британія), м. Гайдельберґ (Німеччина), м. Краків (Польща).

Про це повідомляє ЛМР

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах