Культурне життя  |  09.01.19  |  середа
 

В Ізраїлі знайшли 1700-річні статуї

Знахідку виявили завдяки сильним дощам.

Про це повідомляє Ynet.

На початку грудня 2018 року в Бейт-Шеані, Ізраїль, було знайдено два римських надгробки. Древні скульптури виявила місцева жителька, відправившись на прогулянку на північ від Старого міста. Вона помітила верх однієї зі скульптур, та викликала інспекторів Управління старожитностей. Інспектори, провівши атрибуцію скульптури, віднесли її до пізньоримського періоду, тобто до ІІІ-VI століть н.е. Під час розкопок було знайдено ще один бюст. Ці дві статуї передали для подальшого вивчення і консервації в лабораторію Управління старовини.

"Вони зберегли унікальні форми осіб, одягу і зачіски. Одна зі скульптур зображує чоловіка бородою",

- повідомив доктор Ейтан Кляйн, заступник начальника підрозділу по боротьбі з розкраданням старожитностей.

 За словами Кляйна, подібні бюсти зазвичай розташовувалися біля входу печери-усипальниці або ж власне у печері. Експерт розповів, що подібні зображення були знайдені раніше в районі Бейт-Шеана і на півночі Йорданії, причому жодне з них не повторює інше. Знайдені бюсти було виконано в стилі, характерному для країн Сходу. Це - ще одне свідчення того, що до кінця римського панування класичне античне мистецтво в Ерец-Ісраель було витіснено місцевими художніми напрямками.

Нір Дістенфельд, інспектор Управління старовини, зазначив, що, скоріш за все, скульптури оголилися після сильних дощів, які недавно пройшли в цьому районі і змили ґрунт.

"Це дуже важливі знахідки, які розкажуть про жителів Бейт-Шеана в стародавні часи. Ми дякуємо містянці за її уважність і виконання громадянського обов'язку. Не хочу навіть думати про те, що сталося б, якби ці скульптури потрапили до рук зловмисників",

- сказав він.

Дістенфельд звернув увагу на те, що зливи можуть подарувати людству нові важливі знахідки, тож громадянам варто негайно повідомляти Управлінню про виявлені старожитності.

 

 

 

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах