Культурне життя  |  19.08.19  |  понеділок
 

Українські замки "зареєструвались" на сайті знайомств

В Україні стартувала благодійна ініціатива з привернення уваги до забутих замків, які потребують збереження. Місія проекту "Одинак шукає музу" від благодійного фонду "12 Вартових" – зібрати кошти на відбудову 12 унікальних будівель.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

"У додатку для знайомств Tinder днями виникли незвичайні профайли: серед дівчат та хлопців, які шукають собі пару, з’явились замки-одинаки. "Самотність руйнує. Саме тому вони там, де люди максимально відкриті до нових знайомств", – пояснюють ініціатори проекту.

Благодійний фонд "12 Вартових" має на меті зібрати кошти на відбудову 12 замків України. Кожний із них – унікальна частинка історії Європи та України: найстаріший побудований в XI століття.

"Тут жили королі та графи, вирішувалась доля європейських держав, збирались коштовні бібліотеки та колекції витворів мистецтва, але тепер кожен з них покинутий. За попередньою оцінкою експертів, якщо не вжити заходів, замкам залишилося не більше 60 років до повної руйнації", – кажуть організатори акції.

Усього за добу в Tinder замки зібрали сотні збігів (уподобань профілю), користувачі жваво цікавляться, ставлять питання та долучаються до ініціативи.  

Проект "12 вартових" був створений як громадська ініціатива, з метою популяризації концесії, турботи про напівзруйновану культурну спадщину і допомоги 12 українським замкам. У планах – змінити підхід до збереження пам’яток культурної спадщини, зупинити руйнування в конкретних замках і розповісти про проблему всьому світу. У межах проекту проводять роботи з пошуку архівних матеріалів, прямої допомоги замкам і палацам. У серпні 2019 року на базі проекту був створений однойменний благодійний фонд "12 вартових".

Про це повідомляє ZIK

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах