Культурне життя  |  16.07.20  |  четвер
 

У Верховній Раді сьогодні не обговорюватимуть викладання у школах російською мовою

Парламент на засіданні сьогодні, 16 липня, не розглядатиме скандальний мовний законопроект №2362 народного депутата Максима Бужанського, який пропонує дозволити викладання у школах до 60% предметів російською мовою.

Документ не потрапив до порядку денного. Про це свідчить опублікований на порталі парламенту порядок денний майбутнього засідання, інформує Щоденний Львів за матеріалами РБК-Україна. У порядку денному немає законопроекту № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти".

Документ нардепа від "Слуги народу" Бужанського передбачає відтермінування до 2023 року переходу на українську мову навчання російськомовних 5-11 класів, який має початися вже з 1 вересня цього року.
Також законопроект пропонує дозволити викладання до 60% предметів російською мовою, тоді як чинним законодавством передбачено всього 20%.

Через плани розглянути цей законопроект на сьогоднішньому засіданні низка політичних сил та громадських організацій планували провести акції протесту під Верховною Радою.

Законопроект Бужанського розкритикував мовний омбудсмен та закликав зняти його з розгляду парламенту.

Джерела РБК-Україна розповідали, що Рада планує розглянути законопроект Бужанського цього тижня, щоб встигнути до початку нового навчального року.

Про це повідомляє dailylviv.com

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах