Культурне життя  |  13.02.19  |  середа
 

У Варшаві презентовано новий малюнок українського політв'язня

Один із своїх малюнків ув'язнений український журналіст подарував настоятелю Православної церкви України Епіфанію.

У понеділок, 11 лютого, у Варшаві під час виставки було презентовано новий малюнок незаконно засудженого в Російській Федерації українського журналіста Романа Сущенка.

Донька політв’язня Юлія Сущенко привезла малюнок на виставку до Варшави. На ньому зображено київський костел святого Миколая. На звороті малюнка було написано:

«Роман Сущенко. Січень 2019. Київський костел св. Миколая (ремікс на роботу В. Микитенка). Папір, олівець, пастель, вода, кулькова та гелева ручка, кисіль».

За словами Юлії Сущенко, цей малюнок родина отримала напередодні відкриття виставки у Варшаві. Проте український журналіст створив його ще в січні.

Попередніми малюнками українського політв’язня з колонії в Утробіно були:

  • зимовий пейзаж із Києво-Печерською лаврою;
  • квітковий натюрморт;
  • Руанський собор і Собор святої Софії (адресовані його сину).

У свій день народження (8 лютого) Роман Сущенко подарував малюнок Собор святої Софії митрополиту Київському та всієї України, настоятелю Православної церкви України Епіфанію.

У 2018 році в Києві вперше відбулася презентація виставки малюнків Сущенка. Потім їх показали у Брюссельському прес-клубі. А вже 11 лютого презентація робіт журналіста відбулася у Варшаві.

У п’ятницю, 15 лютого, презентацію малюнків Сущенка заплановано в Культурно-інформаційному центрі посольства України у Франції (Париж).

Нагадаємо, що 30 вересня 2016 року в Москві затримали кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні кордони.

7 жовтня 2016 року журналіст прибув у столицю Росії з приватною поїздкою, а йому висунили обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

4 червня 2018 року Московський міський суд засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка до місця відбування покарання.

7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували до колонії №11 у Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах