Культурне життя  |  10.06.19  |  понеділок
 

У Стебнику школу хочуть переобладнати під музей

У Стебнику на Львівщині в школі, де працювала вчителькою українська поетеса Уляна Кравченко, хочуть створити музей.

Рішенням сесії Дрогобицької міської ради була ліквідована ЗОШ № 13 першого ступеня. Зараз у ній хочуть створити музей української поетеси і педагога Уляни Кравченко ітаукраїнського шкільництва.

Школа №13, розташована у селі Солець, яке стало мікрорайоном міста Стебника. Вона, зі слів однієї з ініціаторок створення музею Орести Сивохіп, має 200-річну історію.

"У цій школі 22 роки (з невеликими перервами) навчала діток перша на Західній Україні поетеса Уляна Кравченко, чиї твори стали популярними. Уляна Кравченко була активісткою українського жіночого руху. Створення музею дасть змогу зберегти в пам’яті нащадків це ім’я, черпати безцінний педагогічний досвід українського шкільництва", - розповідає Ореста Сивохіп. 

Збір експонатів для майбутнього музею, за словами Орести Сивохіп, вже почався. Серед них, подарунок для музею від Стрийського вищого художнього професійного училища у вигляді ілюстрацій до віршів Уляни Кравченко про маму, які виконали учні Діана Савчук, Роксолана Павлюк, Анастасія Соф’яник, Анна Сениско, Ірина Корейко. Також вірш, присвячений Уляні Кравченко написав український поет Віктор Романюк.

Зацікавленість у створенні музею учительки і поетеси, як сподівається Ореста Сивохіп, проявить і Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. Таким чином, навчальний заклад, як і можливо інші, долучиться до доброї справи.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах