Культурне життя  |  11.10.21  |  понеділок
 

У Львові відкрили меморіальну дошку на честь Івана Вакарчука

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

На будинку № 12 по вул. Драгоманова у Львові відкрили меморіальну дошку на честь Івана Вакарчука (1947 – 2020) – українського фізика, професора, колишнього ректора ЛНУ ім. Івана Франка (1990— 2007, 2010—2013), міністра освіти й науки України (2007–2010).

Саме у цьому будинку розташована кафедра теоретичної фізики імені Івана Вакарчука. Відкриття дошки символічно приурочили до Дня Франкового університету – 11 жовтня.

Участь у заході взяли голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

«Напевно, кожен із нас пишається тим, що був сучасником такої людини, як Іван Олександрович! А всі, хто навчався від 1990 до 2007 або з 2013 по 2010, горлі тим, що це був наш ректор!  Наш - бо навіть коли постало питання перевиборів, самі студенти прийшли на площу перед університетом відстояти свого ректора.

Як міністр освіти і науки саме Іван Вакарчук діяв дуже системно і швидко. Найнаочніше, що ми всі знаємо, - це ЗНО і чесний відбір першокурсників за результатами тестів. Це вбивало корупцію, це повертало віру у вищу освіту в Україні, це забезпечувало рівний і справедливий доступ до вишів. Йому вдалося зрушити з місця реформу освіти України!»,

- зазначив Максим Козицький.

Як ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Іван Вакарчук започаткував чимало освітньо-наукових ініціатив, зокрема, один з перших в Україні у 1992 році запровадив тестові випробування для вступу до Львівського університету, зініціював програму “Обдаровані діти села”; як міністр запровадив зовнішнє незалежне оцінювання, створив належні умови для функціонування та розвитку української мови в освітній і науковій сфері, сприяв суттєвому розширенню автономії вищих навчальних закладів, запровадив додаток до диплома європейського зразка, відкриту процедуру ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів, посилив вимоги до присвоєння вчених звань доцентів і професорів, запровадив реформи інклюзивної освіти.

Автором меморіальної дошки є львівський скульптор Володимир Одрехівський - член Національної спілки художників України із 1984 року. З 2014 по 2016 рр. завідувач кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської національної академії мистецтв. У 2016 році став автором першого в Україні пам’ятника лемківському поетові Богдану-Ігорю Антоничу, який встановлено та урочисто відкрито у Львові неподалік квартири, в якій проживав поет (архітектори Белюха, Лібич, Матушкова).

Про це повідомляє dailylviv

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах