Культурне життя  |  17.07.18  |  вівторок
 

У Львові відбудеться музичний фестиваль "Pizzicato e Cantabile"

Літній фестиваль барокової і сучасної музики триватиме у Львові з 23 липня до 9 серпня

У музикантів музиканти з Америки, Франції, Голландії, Японії, Польщі зараз посилені репетиції. Вони готуються до львівського фестивалю "Pizzicato e Cantabile". 

Зініціювала цей легкий фестиваль три роки тому солістка Органного залу Олена Мацелюх. Вона загітувала  музикантів-фанатів подарувати ще одну радість меломанам. Тоді, коли у всіх відпустки і закриття сезонів, у музикантів нема спокою. Це можна прослідкувати і в назві фестивалю: Pizzicato ‒ означає щипати, а Cantabile ‒ співати. Відповідно до назви фестивалю були підібрані виконавці й інструменти, які будуть на ньому звучати. Це клавесин і арфа, бо їх скубається. А скрипка, орган, голос, фортепіано ‒ це інструменти, які співають.

Серед творів, які будуть на фестивалі ‒ «Літанія», молитва від французького композитора та органіста Жана Алена. Цей музичний твір - не звична, тиха молитва, а досить жвава, як розмова з Богом не однієї людини, а цілого храму. Зі слів Олени Мацелюх, він звучить як один і той самий мотив, що повторюється тисячу, дві тисячі, три тисячі разів. Його починає швидко, скоромовкою говорити одна людина. Потім до неї долучається ще кілька поодиноких людей, потім десять, потім сто. А після того весь храм починає вголос молитися.

Інший учасник фестивалю, мультиінструменталіст Ігор Мацелюх буде "співати" на флейті Пана. Музикант розповів, що в репертуарі буде Гріг, легка музика австрійського композитора Крейслера, а також Пяццола, і "Сирінкс" Дебюссі. Ігор Мацелюх пояснив, що він з дружиною адаптовує музичні твори, написані для інших інструментів, оскільки флейта Пана не має своєї традиції.

Фестиваль буде проходити у філармонії. А гала-концерт, що відбудеться 9 серпня, обіцяє приємно здивувати. На ньому звучатиме камерний оркестр "Віртуози Львова", орган, арфа та фортепіано. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах