Культурне життя  |  05.07.19  |  п'ятниця
 

У Львові розпочався Місяць авторських читань

Відвідувачі зможуть зустріти своїх улюблених авторів наживо та навіть поспілкуватися з ними.

У п’ятницю, 5 липня стартував місяць авторських читань, що триватиме місяць.

МАЧ- найбільший центральноєвропейський літературний фестиваль, що був заснований у 2000 році у Брно та з часом поширився на різні міста світу. У 2011 році в Остраві, за рік у Вроцлаві та Кошице, насамкінець у 2015 році у Львові.

"Це такий собі фестиваль других і третіх міст, столиці нас не цікавлять",

- кажуть про МАЧ організатори.

Традиційно фестиваль складається з двох головних програмних ліній, кожного року змінюючи партнера та країну. Програма передбачає виступи так званих "домашніх" авторів, а також гостей заходу, що презентують літературу іншої країни, яка цього року є почесним гостем.

МАЧ традиційно починається 1 липня і тридцять один день безперервно переїжджає від одного міста-організатора до іншого. Головна програма пропонує щодня два авторські читання: почесного гостя і представника домашньої лінії. У кожному місті протягом місяця виступає шістдесят два письменники і письменниці.

Цьогоріч читання вперше відбулися в театрі імені Лесі Українки. Загалом відбувається понад три сотні авторських читань, а також інші супровідні події.

Слухачі зможуть не лише дізнатися про нові книги авторів, а й просто розширити своє світопізнання через захопливі діалоги та монологи письменників. Також кожен охочий зможе поставити запитання митцю, взяти автограф, а також купити новий примірник його книги.

З фестивалем пов’язана і низка інших акцій, у межах фестивальної серії Бібліотека МАЧ виходять книги нових перекладів, створюється кіночитанка з портретами письменників із країни-гостя та ін.

Вже не вперше відкривачем фестивалю була Оксана Забужко, відома українська письменниця, твори якої перекладені понад 20 мовами, окремими книжками виходили в Австрії, Болгарії, Італії, Ірані, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, США, Угорщині, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції.

Вона порушувала теми гендерної боротьби, війни на Донбасі, сексизму, капіталізму та нової української літератури.

Фестиваль триватиме до 4 серпня і відвідати його зможе кожен охочий.

Про це повідомляє Андрій Фісунов

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах