Культурне життя  |  11.06.21  |  п'ятниця
 

У Львові планують встановити пам’ятник Євгену Коновальцю

Вже у понеділок, 14 червня – 130 років від дня народження Євгена Коновальця. На честь видатного діяча у Львові хочуть побудувати пам’ятник.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

“В понеділок на засідання Виконавчого комітету виносимо на затвердження – проект рішення виконавчого комітету про оголошення конкурсу на кращу концепцію пам’ятника Легендарному Євгену Коновальцю у Львові!”

–  йдеться у дописі.

Зазначається, що Євген Коновалець є однією з ключових постатей у становленні української ідентичності.

З текстом ухвали можна ознайомитися тут

Додамо, що Євген Коновалець, військовий і політичний діяч, полковник Армії УНР, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (з 1927), перший голова ОУН (з 1929), один з ідеологів українського націоналізму. Брав активну участь у діяльності Української національно-демократичної партії, яка була найбільш впливовою на той час у Галичині. Його політичні переконання щодо України були такими: самостійництво, державництво й соборництво.

У 1917 році очолював створену у Києві формацію Січових Стрільців. За його ініціативою та участю була заснована Українська стрілецька громада, що поклала початок Організації державного відродження України (ОДВУ) в США й Українського національного об’єднання (УНО) в Канаді, було сформовано військовий штаб та започатковано школи з підготовки військових кадрів. 23 травня 1938 р. Коновалець був убитий у Роттердамі П. Судоплатовим, агентом НКВС. Нині в Україні 23 травня відзначають День героїв.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах