Культурне життя  |  20.02.18  |  вівторок
 

У Львові освятили пам'ятник Герою Небесної Сотні Ігореві Костенку

Монумент Героєві, який загинув під час Революції Гідності, встановили у дворику географічного факультету університету імені Франка. Саме тут навчався Ігор Костенко.

Пам’ятник Ігореві Костенку, автором якого виступив скульптор Володимир Цісарик, встановлено за кошти, які зібрали студенти та випускники його вишу, благодійники, і навіть вихованці дитсадків. Загальна сума грошей, зібраних на погруддя, склала 120 тис. грн.

22-річний юнак загинув внаслідок вогнепальних поранень 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Одна куля влучила Ігореві у груди, інша в голову. Крім того, у хлопця були поламані ноги.

Про свою участь у подіях на Майдані Ігор батькам не зізнався - сказав, що перебуває у Львові, на навчанні.

Ігор Костенко захоплювався історією та географією. Активно редагував Українську Вікіпедію, для якої написав понад 280 статей.

"Ігор був звичайною людиною, яка в непростий момент проявила свої найкращі якості. І це насправді може кожен із нас: проявляти свій патріотизм, малесенький-малесенький героїзм, із якого потім виросте щось велике. Проявляти свою щирість і свою справжність. Це ж насправді просто!",

– сказав Володимир Дітчук, побратим Ігоря Костенка.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах