Культурне життя  |  11.03.19  |  понеділок
 

У Львові на площі Ринок заспівали гімн України з нагоди свята

Під музичне виконання капели "Дударик" сотні львів'ян заспівали патріотичну пісню.

У понеділок, 11 березня, у Львові на площі Ринок відбулося масове урочисте виконання гімну України з нагоди 154-ї річниці з дня першого публічного виконання цього патріотичного твору.

Учні та студенти кількох львівських вишів розгорнули багатометровий синьо-жовтий прапор, біля якого зібралися сотні людей. До цієї урочистої події також долучилися семінаристи й учні музичних шкіл.

Близько 13:30 всі разом під музичне виконання капели «Дударик» заспівали «Ще не вмерла України і Слава, і Воля».  

«Це дуже символічно, що декілька днів тому ми згадували Тараса Григоровича Шевченка, і дуже важливо, щоби, пам’ятаючи Шевченка, ми, беручи Кобзар, перечитували його. Тому що в кожному віці ти зовсім по-іншому сприймаєш ті слова. Я хочу сьогодні особливо привітати семінаристів православної семінарії, які долучилися, і я би дуже хотів, щоби з кожним роком все більше і більше молодих людей тут були разом з вами», – промовив мер Львова Андрій Садовий.

На початку осені 1862 року етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Вперше його опублікували у львівському журналі «Мета» у 1983 році. Згодом цей вірш поклав на музику отець і композитор Михайло Вербицький.

Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 році у Перемишлі під час концерту, присвяченого Тарасові Шевченку.

15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним гімном вірш Павла Чубинського, покладеного на музику Михайла Вербицького.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах