Культурне життя  |  10.10.18  |  середа
 

У Львові 13 жовтня відкриють Будинок українського воїна

Будинок українського воїна у Львові, що на вулиці Короленка, замінив колишню будівлю Російського культурного центру.

До дня захисника України, а також до свята Покрови, які відзначаємо 14 жовтня, відкриють Будинок українського воїна. Відкриття відбудеться днем раніше 13 жовтня. Він розташований на вулиці Короленка на місці будинку Російського культурного центру. Колишню занедбану будівлю через суд повернули в комунальну власність, після чого 10 липня 2018 року розпочали реконструкцію будівлі.

Будинок українського воїна є першим у Львові закладом для новітніх героїв-учасників російсько-української війни.

Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк розповів Мар'яні Білозір (ІА ZIK) про те, як функціонуватиме установа та хто нею керуватиме.

За його словами, обласна рада Львова за рахунок зекономлених коштів виділила на ремонтні роботи будівлі 6 мільйонів 165 тисяч гривень. Також із фінансуванням (14 тисяч гривень) допомогло Українське лікарське товариство. У будинку було повністю замінено систему водопостачання і пожежогасіння, електрику, всю сантехніку, ізольовано фундаменти, утеплено фасади, відремонтовано дах, влаштовано сучасну вентиляцію на багатьох людей, замінено вікна та двері, встановлено пандуси, укріплено сходи та добудовано балкончик. Але до повної укомплектації ще потрібні нові меблі, на які не вистачило коштів.

Володимир Гірняк зазначає, що Будинок українського воїна буде і музеєм, і для публічного простору. Будівлею буде управляти львівська обласна рада.

Про те, як функціонуватиме установа, далі розповідає заступник голови ЛОР:

"Заклад відкриється мілітарною колекцією одного з героїв АТО, сотника Майдану Володимира Правосудова, який адмініструватиме музейну частину Будинку воїна. А далі ми маємо визначитися, як правильно організувати роботу. Можливо, це буде будинок, де можуть зайти послухати щось інформаційне учні, побачити мілітарну колекцію. Громадські організації учасників АТО зможуть провести там свої збори, поспілкуватися. Це мав би бути військово-патріотичний заклад, який прищеплював би патріотизм нашим дітям".

Під час відкриття Будинку українського воїна заплановано короткі виступи представників влади, організацій учасників АТО, військовий капелан - отець Степан Сус освятить будівлю. Після того відкриється триденна виставка зброї.

 

 
 

Коментарі (14) перегляди: 845

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах