Культурне життя  |  14.08.19  |  середа
 

У Львівській опері пройде тиждень української музики

Львівська національна опера до Дня Незалежності України розпочинає 120-ий театральний сезон із тижня української музики.

Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

Впродовж 16−25 серпня львів’яни та гості міста зможуть насолоджуватися класикою українського оперного мистецтва, а також творами легендарних митців сучасності.

Перелік подій на тиждень української музики у Львові:

П’ЯТНИЦЯ, 16 Серпня — опера ʺМойсейʺ М. Скорика

Основою лібрето опери є однойменна поема Івана Франка. Як і літературне першоджерело, опера ʺМойсейʺ — не тільки про вселенський символ пророка, якому Божим провидінням було дано ʺрабів перетворити в народʺ. Вона — про прагнення нашого народу ʺвийти з рабства, вирвати його з серцяʺ, про історію України, про її майбутнє.

Слушно додати, що ʺМойсейʺ М. Скорика — єдиний музично-театральний твір, який вперше в історії незалежної України фінансував Ватикан і отримав папське благословення під час перебування Папи Римського Іоанна Павла II в Україну.

Саме ця опера відкриє 120-ий театральний сезон, перший тиждень якого присвячений виключно українській музиці. Усіх поціновувачів мистецтва запрошують!

Початок о 18:00, квитки на оперу ʺМойсейʺ.

СУБОТА, 17 Серпня — опера ʺНаталка-Полтавкаʺ М. Лисенка

Сюжет опери, поставленої за п’єсою І. Котляревського, приваблює щирою любов’ю до простого народу, оптимізмом, реалістичним відображенням сільського життя.

Це класична історія про любов і вірність за п’єсою, з якої починався український театр на початку ХІХ століття. Її знає тепер кожен школяр, але не кожен слухав народні мелодії в обробці Лисенка і чарівливі голоси талановитих співаків в ролях головних героїв: Наталки, Петра, Терпилихи, Возного, Виборного і Миколи.

Також зауважимо, що ʺНаталка-Полтавкаʺ цього року святкує потрійний ювілей: 250 років від дня народження І. Котляревського; 200 років зі створення драми ʺНаталка Полтавкаʺ;130 років опері ʺНаталка-Полтавкаʺ М.Лисенка.

Початок о 19:00, квитки на оперу ʺНаталка-Полтавкаʺ.

НЕДІЛЯ, 18 Серпня; НЕДІЛЯ 25 Серпня — балет ʺЛілеяʺ К. Данькевича

ʺЛілеяʺ — дорогоцінна перлина національного хореографічного мистецтва з втіленням шевченкових поетичних образів на балетній сцені.

Основним лейтмотивом балету є мотив ʺЛілеїʺ, побудований на українській народній пісні ʺОй, зійди, зійди зіронько та вечірняяʺ. Композитор передає життя героїв балету — Лілеї та Степана, розкриває їх мрії, кохання, страждання і боротьбу, життя їх народу, який дав їм прекрасні полум’яні серця, волю і силу в боротьбі проти панської неволі, віру в свою майбутню перемогу.

Початок 18 серпня о 12:00, квитки на балет ʺЛілеяʺ.

Початок 25 серпня о 12:00, квитки на балет ʺЛілеяʺ.

НЕДІЛЯ, 18 Серпня — опера ʺЗапорожець за Дунаємʺ С. Гулака-Артемовського

ʺЗапорожець за Дунаємʺ — єдина опера композитора та співака Семена Гулака-Артемовського, однак вона залишається найбільш популярною українською оперою до сьогодні! Цікаво, що партію Карася на прем’єрних виставах виконував сам композитор, адже Семен Гулак-Артемовський був видатним оперним співаком свого часу, виступав на сценах Флорентійської опери та Маріїнського театру.

Сюжет опери переносить глядача у володіння турецького султана, який частенько, переодягнувшись в одяг простолюдина, прогулювався по своїх землях. Так він зустрів запорізького козака Івана Карася і запросив його в гості. Славний запорожець, не знаючи, у кого він гостював, випросив у султана вольну і собі, і всім задунайським запорожцям.

Початок о 18:00, квитки на оперу ʺЗапорожець за Дунаємʺ.

ЧЕТВЕР, 22 Серпня; П’ЯТНИЦЯ, 23 Серпня — феєрія ʺКоли цвіте папоротьʺ Є. Станковича

Феєрія-опера-балет ʺКоли цвіте папоротьʺ поєднала прадавні народні мелодії і модерні принципи композиторської техніки.

Твір був написаний у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення. Львівська опера взяла на себе сміливість яскраво й феєрично зреалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно.

У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії заглянемо в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи; у другій — відчуємо у наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи.

Початок 22 серпня о 18:00, квитки на феєрію ʺКоли цвіте папоротьʺ.

Початок 23 серпня о 18:00, квитки на феєрію ʺКоли цвіте папороть ʺ.

Про це повідомляє galinfo

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах