Культурне життя  |  17.05.19  |  п'ятниця
 

У Львівській Академії мистецтв відкриється нова спеціалізація

Реставрації фресок можна буде навчитись у Львівській Академії мистецтв. Вступити на нову спеціалізацію "Реставрація настінного живопису" можна буде вже у цьому році.

Про це повідомив завідувач кафедри реставрації творів мистецтва Львівської Академії мистецтв Тарас Янко.

"З цього року ми розпочнемо не стільки набір, скільки співпрацю з Національним інститутом польської спадщини за кордоном Polonica у Варшаві. Будемо розробляти систему підготовки спеціаластів", - розповів завідувач кафедри.

В Академії мистецтв, як додав Тарас Янко, були спеціалісти з реставрації олійного та темперного живопису. Розширення діапазону пов'язане з нагальною потребою у такій спеціальності.

Навчання почнеться у вересні. На державному бюджеті зможуть навчатись 7-8 студентів, а на платну основу можуть взяти ще до 18 студентів. Вартість навчання становитиме приблизно 14-18 тисяч гривень на рік та триватиме 5,5 років.

Вступ на навчання за спеціалізацією передбачає здачу ЗНО з української мови та історії, а також подача до приймальної комісії рисунку та композиції.

Така спеціалізація в Україні, за словами Тараса Янка, потрібна, бо фахівців з реставрації настінного живопису є мало.

"Київська художня академія займається тільки реставрацією олійного живопису. Так само є кафедра реставрації у Львівському політехнічному університеті, але вони займаються каменем", - розповів Тарас Янко.

У Львівській Академії мистецтв, за його словами, є трохи інакша ситуація. Тут готують спеціалістів з монументального розпису, монументальної мозаїки та монументального вітражу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах