Культурне життя  |  19.11.18  |  понеділок
 

У Києві презентували книгу про доброчинців у часи Голодомору

До видання увійшла інформація про понад 180 людей, які в той страшний час, ризикуючи власним життям, рятували інших від голодної смерті.

19 листопада в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація нового доповненого видання книжки "Людяність у нелюдяний час", вихід якої присвятили до 85-тих роковин Голодомору.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Українського інституту національної пам’яті.

Упорядниками книги є співробітники УІНП Володимир Тиліщак і Вікторія Яременко.

У виданні розповідається про більш як 180 праведників часів Голодомору. Імена цих людей встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

"Голодомор - це страшна сторінка нашої історії. Але навіть у тих найстрашніших умовах були ті, хто зберігав доброту і чуйність у серці, хто мав мужність чинити спротив чи допомогти ближньому. І без історій цих людей, без історії їхньої боротьби та людяності наші знання про Голодомор є неповними",

- зазначив Тиліщак.

"Людяність у нелюдяний час" вийшла тиражем у 2000 примірників. В Інституті національної пам’яті кажуть, що книгу можна отримати безкоштовно, якщо звернутись до УІНП з листом.

Зазначимо, перше видання книжки "Доброчинці в часи Голодомору" 2013 року містить інформацію про понад 140 доброчинців - вчителів, лікарів, священиків, голів сільрад та інших, чиї діяння збереглися у народній пам’яті.

Нагадаємо, вже цієї суботи, 24 листопада, відбудуться загальнодержавні жалобні заходи до 85-тих роковин Голодомору.

Раніше в Україні вийшла унікальна "Енциклопедія Голодомору".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах