Культурне життя  |  25.09.18  |  вівторок
 

У Барселоні провели змагання кастельєрів

Кастельєри – будівельників людських веж. На центральній площі Барселони пройшов фестиваль нервів, балансу та координації.

Ця традиція була започаткована у XVIII столітті в Каталонії та Валенсії.

Про подію розповіли кореспонденти "5 каналу".

Подивитись на людські вежі на центральній площі Барселони зібралась кількатисячна публіка. Кастельєри видряпуються один на одного на плечі, будуючи таким чином людські вежі, тобто кастелі. Висота таких конструкцій може сягат 13 метрів. Екстремальність цієї традиційної розваги довели у цьому році змагання.

"Традиція дуже популярна. Існує близько сотні груп кастельєрів. Вони роблять це безкоштовно, адже отримують задоволення. Традицію передають із покоління в покоління. Кастельєри багато тренуються, по дві чи три години три дні на тиждень, і навіть на вихідних!" – розповідає кастельєр Джоме Ялофре.

Три команди кастельєрів змагались між собою у цьому році. Кількість учасників в команді досягала сотні. На найвищий рівень складної високої людської вежі за традицією видирається дитина й вітає згори публіку.

"Перемагає той, хто збудує найбільшу і найскладнішу вежу. Спостерігати за цим цікаво, адже ти бачиш усі складнощі. А коли кастельєрам удається якийсь складний трюк – ти дуже за них радієш", – ділиться враженнями глядач Джуліан Лозано. 

Вежа вважається вдалою тільки тоді, коли вона стоїть міцно, і її учасники та глядачі залишаються неушкодженими після її розбирання. У цьому році не обійшлось без травм. Когось винесли на ношах. 

Змагання кожного року проходять у рамках фестивалю Благодаті. Він відбувається на честь святих патронів Барселони. У 2010 році ЮНЕСКО внесла кастелі до списку шедеврів усної і нематеріальної спадщини. 

https://www.youtube.com/watch?v=9VJUXNjAjE8 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах