Культурне життя  |  19.08.17  |  субота
 

У Львові відзначають свято Преображення Господнього

19 серпня християни святкують празник Преображення Господнього, який ще називають Яблучним Спасом. У цей день три церкви у Львові відзначають храмове свято.

За біблійними переказами, Ісус разом з трьома своїми учнями — Петром, Яковом та Іваном - вирушив на гору Фавор. Там Ісус Христос преобразився - і апостоли отримали свідчення того, що їхній наставник є Сином Божим. Так проявилося поєднання божественної та людської природ у Христі.

В цей день в храмах проводяться урочисті богослужіння, під час яких освячується садовина.

На Яблучний Спас прийнято пригощати дітей, бідних і хворих людей. У цей день особливо радять не сваритися з близькими і не бажати комусь зла.

19 серпня свій престольний празник святкують три львівські храми. Сьогодні у цих храмах відправляють святкові богослужіння.

Так, об 11:00 почалися святкові літургії у церквах Преображення Господа нашого Ісуса Христа на вул. Краківській, 21 (УГКЦ) та на вул. Ковельській, 37 (УАПЦ).

У храмі Преображення ГНІХ на вул. Роксолани, 43 (УАПЦ) святкове богослужіння почнеться об 11:30.

Як повідомлялося, 19 серпня, у празник Преображення Господнього, зі Святої Землі до Львова прибуде ікона нерукотворного Образу (Урбуса) Господа нашого Ісуса Христа. Святиня перебуватиме у церкві Преображення Господнього УАПЦ на вул. Роксоляни, 43а до 3 вересня.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах