Культурне життя  |  18.10.18  |  четвер
 

Сьогодні у Львові святкуватимуть 100-річчя ЗУНР

На площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка відбудеться медійно-драматичне дійство "Момент і Чин, або Великі Роковини".

Сьогодні, 18 жовтня, у Львові святкують 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Вечором, о 21:00, на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка відбудеться медійно-драматичне дійство "Момент і Чин, або Великі Роковини".

Про це інформували в управлінні культури Львівської міської ради.

Випускники Львівського національного університету імені Івана Франка того часу брали безпосередню участь у Листопадовому повстанні та у творенні української державності.

За словами кандидата історичних наук, доцента ЛНУ імені Івана Франка Олега Павлишина, випускниками Франкового університету були президент Західноукраїнської Народної Республіки Євген Петрушевич, голова першого уряду ЗУНР Кость Левицький, а також Сидір Голубович, Лонгин Цегельський. Приблизно четверта частина депутатів Української Національної Ради і Тимчасового уряду теж закінчували Львівський університет. Багато студентів воювали в лавах Української Галицької Армії.

"Цього року для Львова є дуже важливим розповісти для всього міста і для країни про події Листопадового Чину. Для цього ми використовуємо найбільш сучасні методи комунікації, зокрема, і з молодіжною аудиторії. Тому одна з історичних локацій ЗУНР – це площа перед університетом імені Івана Франка, яка свого часу була місцем історичних подій і тепер стане місцем відтворення певної історичної постановки. До цього було залучено текст, який начитує Андрухович, працювала спеціальна група на чолі з нашими митцями з театру Курбаса. Головний контекст – це відтворення через аудіо-візуальний і театралізовані постановки з сучасною музикою подій, щоб можна було зібрати велику аудиторію, показати історичні події і привернути увагу. Головний меседж – це "Держава сильних!". Сьогодні це дуже важливо", – розповідає заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Медійно-драматичне дійство "Момент і Чин, або Великі Роковини" відбудеться під музичний супровід Ukrainian Festival Orchestra.

За словами директора Ukrainian Festival Orchestra Тараса Демка, звучатимуть твори Євгена Станковича, Арво Пярта, Василя Барвінського.

Автор проекту медійно-драматичного дійства "Момент і Чин, або Великі Роковини" є Юрій Андрухович, художник - Володимир Стецькович, режисер - Андрій Водичев, диригент - Іван Остапович, оркестр - Ukrainian Festival Orchestra, звуковий дизайн - Олесь Коваль, актори - Андрій Петрук, Валерія Котеленець, Василь Колісник.

Повідомлено, що під час підготовки та виконання дійства, тобто від 18:00 до 22:30, на вулиці Університетській буде перекрито рух для транспорту.

Відповідно до повідомлення у ЛКП "Львівелектротранс", у зазначений вище період тролейбуси № 2, 9, 12 та автобісний маршрут № 2а будуть курсувати за скороченим маршрутом - до вулиці Ангеловича.

Також просять водіїв автотранспортних засобів не паркувати автомобілі на вулиці Університетській сьогодні від 13:00 до 22:30.


 
 

Коментарі (3) перегляди: 1288

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах