Культурне життя  |  18.05.22  |  середа
 

Один із найбільших храмів Луцька перейшов до ПЦУ

Настоятель та релігійна громада одного із найбільших храмів Луцька Свято-Благовіщенського заявили про вихід з УПЦ і приєднання до Православної церкви України.

Таке рішення ухвалили після останнього засідання синоду УПЦ МП на чолі з митрополитом Онуфрієм, – пише “Главком”.

«Мене дуже здивувало рішення Синоду УПЦ, яке на мою думку зовсім не знизило градус в суспільстві і серед священства. Рішення, які були прийняті, нічого не змінили у відношенні до неодноразових звернень духовенства і вірян. Ми всі очікували певних змін у діях і поглядах щодо загарбників нашої Батьківщини і тих хто їх благословляв і підтримував. Ні Путіна, ні Кіріла вони не згадують і не засуджують, а це означає що ніякого напрямку про відокремлення від Російської церкви і йти мови не буде»,

– написав настоятель храму Володимир Літвенчук у фейсбуці.

Загалом, це лише другий храм міста, який наважився перейти до Православної церкви України з моменту отримання нею Томоса, та перший, який наважився на таке рішення після повномасштабного вторгнення Росії в Україну і відкритого схвалення цього кроку Російською православною церквою, якій підзвітна УПЦ МП.

Зазначимо, що 12 травня Синод УПЦ РЦ випустив заяву, в якій жодним словом не згадується ані Росія, що вторглася в Україну, ані лідер країни-агресорки. Натомість скаржаться на спроби заборонити діяльність московського патріархату в Україні, та злочинні дії проти УПЦ, які “мають ознаки підривної та диверсійної діяльності”.

Понад те, вважають, що діяльність попередньої влади і  Православної Церкви України, “стала одним з приводів військового вторгнення в Україну”.

Про це повідомляє nta

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e