Культурне життя  |  09.10.18  |  вівторок
 

Найкращі книги 2018 року визначені у Львові

Переможці конкурсу "Book Forum Best Book Award" отримали нагороди на урочистій церемонії у Львівському театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Участь у конкурсі взяло більше 100 українських видавництв. 

Журі складалось з представників з Києва, Львова та Харкова. Оцінюючи книги комплексно за контентом, ілюстраціями та поліграфічною якістю, журі, за словами його голови Богдана Тихолоза, довго не могло визначитись з найкращою. Можливо тому, а також через кардинальне розходження думок у журі, не визначили переможця в одній з найважливіших номінацій - "Сучасна українська проза".

Гран-прі конкурсу отримала книжка "НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення", видана "Родоводом".

Книга американської дослідниці Енн Епплбом "Червоний голод: Війна Сталіна проти України" стала переможницею у номінації "Історія". У ній наведені аргументи про те, що Голодомор 1932-33 років був цілеспрямованим геноцидом радянської влади проти українців.  

Збірка листів Лесі Українки, впорядкована Оксаною Забужко перемогла серед української класичної літератури.

У спецномінації "Свобода" нагороду присудили збірці статей донецького журналіста та блогера Станіслава Асєєва "В ізоляції". Видало книгу "Радіо Свобода" та видавництво "Люта справа". У номінації "Від 0 до 6 років" перемогла книга "Вірші", видана "А-ба-ба-га-ла-ма-гою", а в  номінації "Від 6 до 12" – "Казки на ніч для дівчат-бунтарок".

У номінації "Нон-фікшн" переміг роман Джозефа Лі Геловея "Ми були солдатами і молодими", видавництва "Астролябія", у номінації "Біографія" – Аґати Тушинської "Наречена Шульца". 

"Антологія молодої української поезії III тисячоліття" перемогла у номінації "Сучасна українська поезія", "Моральні листи до Луцілія" Сенеки - у номінації "Класична іноземна література".

Переможець у номінації "Сучасна іноземна література, в українському перекладі" – Кейт Аткінсон "За лаштунками в музеї", у номінації "Література для підлітків і YA" – Наталя Нагорна "Повернутися з війни".

Кращими у номінації "Наукова література" виявилась книга "Лікарські товариства у Львові до 1939 року", а в номінації "Навчальна, довідкова, професійна література" – "Гістологія людини".

У номінації "Популярна наукова література" перемогло дослідження "Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції".

Спецвідзнакою 25 Book Forum нагороджений Андрій Содомора. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах