Культурне життя  |  09.11.21  |  вівторок
 

Вперше за 10 років українська школярка перемогла у міжнародному конкурсі з нейронаук

Київська одинадцятикласниця Вікторія Виджак перемогла у міжнародному конкурсі з нейронаук International Brain Bee. Також вона отримала спеціальний приз за найвищий результат в нейроанатомії та нейрогістології.

Про це повідомляє пресслужба Інституту фізіології ім.О.Богомольця. Це найкращий результат України за 10 років участі в конкурсі.

"Вікторія Виджак, учениця 125 школи м. Києва, стала кращим мозкознавцем світу, виборовши перше місце у міжнародному змаганні школярів з нейронаук International Brain Bee, що відбулося в рамках віртуальної конференції Американського товариства нейронаук (Society for Neuroscience)",

— розповіли в Інституті.

Через пандемію змагання відбувалося онлайн. Україну представляли переможці національного Нейроконкурсу Остап Шийка (2020 рік, студент 1 курсу Івано-Франківського національного медичного університету) і Вікторія Виджак (2021 рік, учениця 11 класу школи № 125 м. Київ). Вони змагалися з кращими мозкознавцями з 31 країни, йдеться у повідомленні.

"Учасники відповідали на складні теоретичні питання, визначали структури на зображеннях препаратів мозку, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами та історією хвороб. Нарешті, фінальним етапом були відповіді на запитання перед журі з провідних науковців світу, де наші чемпіони дісталися до п’ятірки кращих", —

розповіли в Інституті.

Українська школярка виборола перше місце. Друге і третє місця посіли Ентоні Клоновські з Канади і Ахмед Адам Бін Разман із Малайзії.

Що відомо

Конкурс International Brain Bee заснований у США професором американського Університету Меріленда Норбертом Мислінським. За його словами, переможці конкурсу в майбутньому зможуть знайти шляхи лікування більш ніж 1000 неврологічних та психічних розладів, від яких страждають люди.
Змагання підтримується найбільшими світовими організаціями — Міжнародним товариством вивчення мозку (IBRO), Федерацією європейських товариств нейронаук (FENS), Американською психологічною асоціацією (APA), Американським товариством нейронаук (SfN), Альянсом DANA та Асоціацією вивчення хвороби Альцгеймера (Alzheimer's Association).
Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО "Ноосфера" та Національний центр "Мала академія наук України".
Національний етап відбувся завдяки фінансовій підтримці Наукового товариства Шевченка (США).

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e