Культурне життя  |  25.09.18  |  вівторок
 

На Львівщині ознаковують місця, пов'язані з видатними людьми

Метою проекту "Наша історія" є вшанування сучасних героїв, визначних постатей та промоції історико-культурних об’єктів Львівщини.

Цей важливий культурний проект продовжує втілювати департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Завдяки проекту стане наочно відомо звідки походять сучасні герої, видатні діячі, які місця пов'язані з ними, а також історією, культурою та релігією. 

"Ознакування – це своєрідний культурний міст між давниною і сьогоденням, історією та культурним надбанням, релігією та буденністю. Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави та культури загалом", – зазначає директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації  Мирослава Туркало. 

Таким чином, завдяки встановленим інформаційним знакам. за словами Мирослави Туркало, ми розширимо своє пізнання Львівщини, більше дізнаємось про її історичну, культурну та мистецьку цінність.

Такі інформаційні знаки вже встановлені у кількох селах. У селі Новосілки ним позначений "Музей та останню парафію о. Маркіяна Шашкевича". У смт Красне в рамках проекту відзначено "Могилу останнього головнокомандувача, генерал-хорунжого УПА Василя Кука", а в селі Грімне - "Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шашкевича". Інформаційний знак "Рлігійного діяча" встановлений у селі Кліцько. 

Крім інформаційних знаків на Львівщені появляться інформаційні таблиці на місцях, пов’язаних із видатними діячами та історією її створення.  Більше ніж 40 таких таблиць будуть встановлені з нагоди 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Таблиці будуть встановлені у селі Воля Якубова на Дрогобиччині, де відзначать полковника армії УНР, голову Проводу ОУН Андрія Мельника, селі  Велика Вільшаниця Золочівського району, звідки походить генерал УГА Віктор Курманович, селі Вишнівчик на Перемишлянщині, батьківщині першої в світі жінки-офіцер, чотара УГА Олени Степанів, селі Гірне на Стрийщині, в якому народився автор пісні "Ой, у лузі червона калина", чотрар СУУ, Григорій Трух, селі Оселя на Яворівщині, де похований генерал-хорунжий УСС Миколи Маринович.

Реалізація проекту "Наша історія" проходить у рамках "Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки". 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах