Культурне життя  |  18.07.18  |  середа
 

Скрипаль зі Львова зайняв друге місце на світовому конкурсі

13-річний скрипаль зі Львова Богдан Луц на конкурсі "Piccolo Violino Magico" в Італії виконав Баха з одним із членів журі та повернувася додому з нагородою за друге місце.

Юний віртуоз Богдан Луц поділився своїми емоціями стосовно музики і гри на скрипці. Він сказав, що музика – це любов, добро, і для нього вона як їжа. Коли він грає на скрипці, навіть їсти не хоче.

Юний Богдан вже звично подорожує світом, у чому йому попомагає його скрипка, яка з хобі стала життям. Та цей конкурс став особливим, бо проходив аж у чотири тури. Спочатку претенденти для конкурсу надіслали відео, після відбору якого запросили лише 16 учасників. А на самому конкурсі зіграти Подвійний концерт Баха довелось із одним із членів журі, котрий був другою скрипкою.

Цей твір, без жодної репетиції, підготовки та настроювань, кожен з учасників вперше виконував безпосередньо вже на конкурсі. Діти грали цей твір на сцені одразу, з членом журі і з оркестром. Про це дуже складне завдання, розповіла мама Богдана Тереза Романюк, котра з хвилюванням, спостерігала за конкурсом.

Любов до скрипки у юного Богдана почалась з шести років, коли його мама взяла на свій концерт у музичну школу, де виступала з учнями. Тереза Романюк згадує, що у залі стояв рояль, свічечки, стіл, а під вуаллю була скрипочка. Знайомі радили батькам Богдана віддати хлопця на духові інструменти, щоб розвивати легені, бо він був хворобливим. Тож проводячи репетицію, мама Богдана просила його подивитись на те, як діти грають на сопілочці.

Але  в певний момент, коли все в залі стихло, всі почули звук скрипки, який не був у програмі. Богдан  стояв на сцені і грав на скрипці, яку він бачив перший раз у житті. Так хлопчик став на дорогу свого дідуся-скрипаля.

Перші свої місця у музичних конкурсах Богдан Луц почав здобувати з першого класу музичної школи. Тепер у юного віртуоза всі стелажі заставлені нагородами зі щорічних перемог.

Мама Богдана розповіла, що на минулорічному конкурсі в Бельгії Богдан отримав третє місце, а на позаминулорічному у Словаччині, серед понад 300 учасників із різних країн Європи, дістав дуже поважну премію.

Має Богдан і кубок із конкурсів в Україні "Класичний меридіан" та "Юний віртуоз". З останнього хлопець навіть отримав у подарунок скрипку майстра Антонюка.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах