Культурне життя  |  05.03.19  |  вівторок
 

У музеї у Винниках експонуватиметься унікальний меч

12 березня у Винниках в Історико-краєзнавчому музеї відкриється виставка "Врятовані скарби України", на якій буде експонуватися унікальний меч епохи вікінгів.

Про це повідомляє "Винники плюс".

Меч каролінгського типу Х століття, за повідомленням директора КЗ Львівської обласної ради "Історико-краєзнавчого музею" Ігора Тимець, передадуть 5 березня о 12.00. 

Меч урочисто передауть з Національного заповідника "Софія Київська", з Будинку митрополита. В урочистому заході зізьмуть учсть міністр культури України Євген Нищук, представники Міністерства культури України та Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Серед присутніх будуть також перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів і  мер міста Винники Володимир Квурт.

Унікальний зразок середньовічного зброярського мистецтва був знайдений на Львівщині. Його, за словами Ігора Тимця, намагалися нелегально вивезти за межі України, але зловмисників затримали на естонській митниці. Вилучений у них меч "епохи вікінгів" передали на реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

"Художник-реставратор творів з металу вищої категорії Віктор Голуб розкрив інкрустовані сріблом деталі ефесу, декоровані прямими та косими хрестами, скандинавською плетінкою та ланцюгами в техніці черні", - розповів Ігор Тимець.

Оздоблення та символіка меча, як каже Ігор Тимець, свідчать про його приналежність до військової еліти. Також він додає, що втрати срібної інкрустації, деталей декору, які присутні на ньому, свідчать про його використання протягом тривалого часу. Зокрема, і про те, що його передавали в спадок як реліквію.

Тепер ця унікальна річ стане експонатом в КЗ ЛОР "Історико-краєзнавчий музей" у Винниках, де її можна побачити.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах