Культурне життя  |  11.09.20  |  п'ятниця
 

Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні – лауреат 1 ступеня Першої Національної премії

Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні став лауреатом 1 ступеня Першої Національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну.

Проект Меморіалу у Львові авторського колективу — Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак, переміг у номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» категорії «Сквери, бульвари». Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Як повідомляє L&A. Ландшафт і Архітектура, оцінювало претендентів поважне міжнародне журі у складі:

голова журі Хелена Гутмане (Латвія) — ландшафтний архітектор, урбаніст, містобудівельник, президент Ассоціації латвійских ландшафтних архітекторів (LAAA), співзасновник Ризької Urban Institute Riga, член ризької міської коллегії архітекторів
Майкл О’Рейлі MGLDA (Garden & Landscape Designers Association), що базується в Белфасті, Північна Ірландія. Засновник і власник The Garden Design Shop. Дизайнер садів та насаджень, у минулому — інженер-будівельник та директор проектів будівельної компанії. Чинний голова GLDA, провідної Асоціації дизайну садів та ландшафтів Ірландії.
Maрк Гелдоф (Бельгія) — архітектор, містобудівельник та дизайнер з досвідом роботи у сфері мобільності.
Олені Олійник (Україна) — архітектор, віце-президент Національної Спілки архітекторів України.
Кайл Галахер (Ірландія), представник британського дизайнерського бюро SKG Landscape Design, ландшафтний дизайнер
Щодо самої архітектурної частини, чим цей Меморіал визначний, — він є простий і водночас складний, тому що він формує дуже різні настроєві ситуації. Так само він є дуже цікавий конструктивно. Скажімо, якщо взяти оцей місток, то консоль, яка там нависає, має понад 6 метрів. Коли це бачили київські конструктори ще на етапі будівництва, то вони писали в коментарях, що є неможливо таке реалізувати. Але насправді це все є згідно з нормами, все абсолютно безпечно. Просто це є отакі унікальні конструкції, які з розумом реалізовані у Львові.

Читайте також: Водій маршрутки, який збив ученицю перебував під дією наркотиків, — поліція
Є ще друга черга містка, яка є зараз у роботі. І крім того, ми бачимо як місто якісно пов’язує той місток різними пішохідними вуличками, доріжками, велодоріжками з всім, що є навколо. Тобто то не є якийсь вирваний шматок нової інфраструктури серед занедбаного, а це повністю облаштована широка зона навколо Меморіалу, з тим щоб не було контрасту між старим і новим, а щоб все було логічно пов’язано”, — сказав головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Концепція проекту Меморіалу — це створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі віддали своє життя під час Революції Гідності.

Меморіал складається з двох частин: площі зі стелою на верхній терасі та пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводить на терасу з боку вул. Замкової, де облаштовано площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах