Культурне життя  |  05.06.19  |  середа
 

У Львівському історичному музеї відкрилась археологічна виставка

У вівторок, 4 червня 2019 року, в одному з виставкових залів Львівського історичного музею відбулося відкриття виставки "Львів: подорож у середні віки".

Виставка, що відкрилась у виставковому залі Музею історії України, який знаходиться на площі Ринок, 24, дає можливість уявити, як жили наші предки, чим користувалися у побуті, як розважалися.

Виставка побудована на матеріалах археологічних розкопок, що проводились у 1999-2013 роках у Львові працівниками Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Ними було досліджено 32 археологічні об’єкти в історичній частині Львова. На виставці експонується більше 500 унікальних артефактів. Найдавніші знахідки датовані слов’янським, або "дописемним", як його називають історики, часом, тобто VІІІ-ІХ століттями.

"Сьогодні ми показуємо Львів. Львів в археологічнх пам’ятках, які належать "Рятівній археологічній службі". Наші експонати, які ми підбірали у фондах музею (графіка ХVІ-ХVІІ ст.), доповнюють цю виставку, показую, якими були Львів та типажі міста в той час та типажі Львова", -  розповів на відкритті виставки директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

Він також додав, що виставка дуже цікавила Львівський історичний музей, поскільки у ньому зберігається одна з найбільших археологічних колекцій України, і власне пам’яток про Львів княжий бракує.

До відкриття цієї виставки, як зазначив Роман Чмелик, музей вів переговори з паном Олегом Осаульчуком. Також він висловив сподівання, що пам’ятки, які "Рятівна археологічна служба" знайшла проводячи розкопки у Львові, рано чи пізно поповнять експозицію Львівського історичного музею. А в перспективі стануть частиною окремого археологічного музею.

Частина цих пам’яток вже виставлялась у 2011 році у Львівському історичному музеї у виставковій залі Палаццо Бандінеллі. Але в такій кількості археологічні артефакти у Львові презентовані вперше.

"Ця виставка дійсно має дуже довгу передісторію підготовки. Готувалася вона ще задовго до виїзду за межі Польщі. Великі зусилля доклали до підготовки цієї витаки куратор виставки в Польщі Наталя Войцещук, але не менші зусилля доклали до цієї виставки і дослідники, котрі проводили дослідження, видобували ці артефакти з давніх глибин. Звісно, підготовка до цієї виставки і за кордоном, і у Львові отримала дуже велике сприяння", – зазначив директор”Рятівної археологічної служби” Олег Осаульчук .

Поряд з унікальними археологічними знахідками також експонуються речі щоденного вжитку львів’ян, котрі жили в різні історичні епохи. Доповнюють виставку графічні твори митців ХVІІІ-ХІХ століть із фондів Львівського історичного музею.

Про це повідомляє photo-lviv.in.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах