Культурне життя  |  23.08.19  |  п'ятниця
 

Львівське видавництво видає збірку оповідань Олега Сенцова, написаних в ув’язненні

Це вже друга книга Олега Сенцова, яка вийде у "Видавництві Старого Лева".

"Видавництво Старого Лева" видає книгу оповідань "Маркетер", написаних Олегом Сенцовим в ув’язненні. 

"Олег ніби робить ревізію свого життя, згадує свою юність і часи формування характеру, становлення себе як особистості. Ці оповідання дуже біографічні, а поза життям самого героя оповідань постає непривабливо сувора доба на зламі двох суспільних ладів, на зламі цінностей", – каже головна редакторка видавництва Мар’яна Савка.

Раніше "Видавництво Старого Лева" видало збірку "Жизня", оповідання з якої Олег Сенцов написав близько 10 років тому. Натомість тексти для "Маркетера" – це проза, яка з’явилася вже під час  ув’язнення.

"Це друга частина автобіографічної трилогії, в якій Олег повертається у своє студентське минуле, і знову йому вдається написати не лише про себе, а й про всіх нас, хто жив і шукав себе в той час. Неможливо насправді уявити, як можна творити в колонії, але писання для Олега сьогодні є великою підтримкою", – говорить виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

У збірці "Маркетер" Олег Сенцов розповідає здебільшого про свої студентські роки: іспити, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я. Переклад українською мовою зробив Олег Осока, поданий поруч із оригіналом. Оформили збірку Оксана Йориш та Назар Гайдучик.

Олег Сенцов — український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Лауреат Премії Сахарова "За свободу думки" та Національної премії України імені Тараса Шевченка. Після анексії Криму Росією, в травні 2014 року його затримали російські силовики. Згодом його засудили до 20 років ув’язнення з відбуванням покарання у колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах