Культурне життя  |  19.04.19  |  п'ятниця
 

У Львівському ботанічному заказнику зацвіли "чорні " тюльпани

Рідкісні рослини занесені до Червоної книги України та Польщі.

У Львівській області в заплаві Дністра в ландшафтному заказнику «Стариці Дністра» біля сіл Надітичі та Верина зацвіли «чорні» тюльпани. У народі їх ще називають «дикі тюльпани». Насправді це найбільша в Україні популяція рябчика шахового.

«Для натхнення та внутрішньої гармонії рекомендую мандри еколокаціями Львівщини. Рябчик шаховий, або «чорні» тюльпани, чи дикі тюльпани можна зустріти в заплаві річки Дністер на околиці села Надітичі Миколаївського району», – розповіла начальник управління туризму і курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.

Біля села Надітичі можна знайти 5-гектарний ботанічний заказник. Його видно навіть з вікна маршрутки, яка курсує до Дрогобича.

Від Львова до долини диких тюльпанів можна доїхати за 50 хвилин власним автомобілем, або трохи довше маршрутним автобусом, який відправляється з автовокзалу «Львів» у напрямку Нового Роздолу.

Дикі тюльпани занесені до Червоної книги України та Польщі. Ці рослини мають лікарські властивості. Колись їх вживали від кашлю, лихоманки, абсцесу легень. Вони мають жарознижувальну дію. З диких тюльпанів виготовляли спиртову настоянку й навіть вживали сирими.

Проте сучасні біохіміки не рекомендують вживати їх у сирому вигляді тому, що в бульбоцибулинах рябчика виявили отруйний алкалоїд імперіалін. Ця отруйна речовина порушує кровообіг, спричиняє судоми, блювоту, а в маленьких дітей навіть може зупинитися серце.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах