Культурне життя  |  18.05.20  |  понеділок
 

Львів вшанував 76-ту річницю депортації кримських татар

У понеділок, 18 травня, у Львові відбулись пам’ятні заходи, присвячені 76-тій річниці депортації кримськотатарського народу з історичної Батьківщини. Зокрема, на площі Ринок хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар, а також на флагштоку підняли прапор кримських татар.

Дуже важливо пам’ятати і переможні, і трагічні сторінки історії, аби вони не повторювались знову, переконаний Тимур Баротов, капітан 2-го рангу запасу Військово-морських сил України.

«Нам потрібно пам’ятати і трагічні, і переможні дати. І 76-ті роковини є свідченням того, що ми пам’ятаємо про цей біль і біду, яку принесла нам Росія у свій час у вигляді Радянського Союзу. Сьогодні Російська Федерація намагається повторити цей шлях, і ми стали учасниками цієї війни, яку вона розпочали проти України і цілого світу. Але ця війна завершиться нашою перемогою, за якою врешті настане мир, якого ми так всі прагнемо.

Сьогодні також відбувся автопробіг і вшанування жертв депортацій кримськотатарського народу. Також відбувається флешмоб у соціальних мережах, бо ми розуміємо, що в умовах карантину ми не можемо зібрати багато людей. Тому в соціальних мережах люди поширюють відео, де розказують свої родинні історії і показують, що нас об’єднує”, — зазначив капітан 2-го рангу запасу Військово-Морських Сил України Тимур Баротов.

Мер міста, Андрій Садовий у своїй промові зазначив:

“76 років тому за два тижні виселили 200 тис. людей в степи, в Сибір. Ми тут, на Галичині, знаємо, що це таке, бо ви не знайдете жодної родини, яка б не зазнала репресій від тоталітаризму, радянської системи. Тому в єдності українці та кримські татари. Біль кримських татар — це наш біль. Крим — це українська земля”.

Додамо, що Львів під час вшанування 75-тої річниці депортації кримських татар ознакував фасад Ратуші табличкою трьома мовами, зокрема — кримськотатарською.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e