Культурне життя  |  23.11.20  |  понеділок
 

Львів прощатиметься з режисером Романом Віктюком, можливі ситуативні перекриття руху

У понеділок, 23 листопада, відбудеться прощання з видатним режисером Романом Віктюком.

Прощальна церемонія розпочнеться з дому митця, що на площі Галицькій, 7, о 9:00 годині.

О 10:00 годині з Романом Віктюком прощатимуться в Першому театрі (вул.Гнатюка, 11), о 12:00 годині відбудеться громадська панахида.

Опісля, тіло режисера перенесуть до Церкви святого Андрія (пл. Соборна, 3-А), де здійснять молитовний чин.

Поховають Романа Віктюка о 15:00 годині на Личаківському кладовищі в родинному склепі.

Під час руху процесії відбуваються ситуативні перекриття руху. Як уточнили у пресслужбі патрульної поліції Львівської області:

” О 9.00 виїзд з площі Галицької 7 до Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11). Далі, о 13.30 піша хода від Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11) до храму святого апостола Андрія (Соборна 3а). О 1.30 колона від храму святого апостола Андрія (Соборна 3а) рушить до Личаківського цвинтаря (Мечникова 33).”.

– уточнили в поліції.

Поховають митця на полі №70 Личаківського кладовища.

Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові.

Навчався у Державному інституті театрального мистецтва, що у Москві. Згодом, повернувся Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача, а згодом — режисером. Він також створив театральну студію при Львівському палаці піонерів.

Додамо, Роман Віктюк помер напередодні у Москві від ускладнень коронавірусу. Йому було 84 роки. Наприкінці жовтня, Віктюка з діагнозом COVID-19 госпіталізували в одну з московських лікарень.

У театрі повідомили, що причиною смерті режисера стала тромбоемболія, інформує “РБК”, з посиланням на пресаташе.

Режисер є народним артистом України та Росії, членом Інституту драматичного театру в Італії, лауреатом театральної премії “Maratea” Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України “Тріумф”, міжнародної премії Інституту італійської драми за краще втілення сучасної драматургії.

Це один з найвідоміших українських та російських театральних режисерів. У середині 90-х заснував у Москві драматичний театр свого імені. Був постановником понад 250 спектаклів, які збирали аншлаги у багатьох країнах.

У 2014 році Роман Віктюк підтримав Україну.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах