Культурне життя  |  10.12.13  |  вівторок
 

Нобелівська лауреатка з літератури підтримала Євромайдан

Австрійська літераторка та володарка Нобелівської премії з літератури за 2004 рік Ельфріде Єлінек, підтримала громадян України, які беруть участь в Євромайдані.

"Ми не можемо передбачити, чи продовжуватиметься насильство і чи загостриться ситуація найближчими днями, але ми вже бачимо неймовірну сміливість і завзяття українців, які попри владне свавілля, арешти і постійну загрозу силового сценарію в цю хвилину відстоюють на нещадному холоді демократичну Україну",

– йдеться у повідомленні Єлінек.

З її слів, поміж мітингувальників на столичному Майдані Незалежності є і лірик, романіст та есеїст Юрій Андрухович, який на запрошення Літературного Будинку Нижньої Австрії мав упродовж всього грудня бути гостем програми «Writer-in-Residence» міста Кремс/Штайн.

Проте український письменник повернувся в рідну країну, аби підтримати Майдан. І зараз він перебуває поряд з усіма тими, хто не збирається припиняти боротьби, зазначила письменниця. Через це Єлінек висловила глибоку повагу Андруховичу, а також усім нашим колегам-письменникам, які обрали шлях змагання за краще майбутнє.

"Ми солідарні з вами і бажаємо, не дивлячись на репресії чинної влади, досягнути свої мети",

– наголосила письменниця.

Крім неї, свою підтримку українцям-протестувальникам висловив австрійський літератор і журналіст Мартін Поллак, автрійський лірик і прозаїк Роберт Менассе, літератор Крістоф В. Бауер, а також інші видатні діячі цієї країни. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах