Культурне життя  |  13.01.22  |  четвер
 

Мешканців Львова та області закликають утриматися від купання у водоймах на Водохреща

Про це повідомляється у пресслужбі ЛМР.

19 січня, наступного тижня християни східного обряду відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або як в народі його називають Водохреща.  Для багатьох у цей день вже стало звичаєм купатися у водоймах і пірнати в ополонку.
Однак, зважаючи на постійно мінливу температуру повітря, на водоймах крига може бути нестійкою. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста застерігає утриматися від купання й не виходити на тонку кригу, також вберегти від цього своїх дітей.

«Вже традиційно, на Водохреща багато людей люблять пірнати в ополонку, вірячи, що вода в цей день стає цілющою. Але, зважаючи на те, що зараз температура повітря є досить нестабільною, то крига на озерах і річках не є міцною, і при виході на неї можна проломитися і піти під воду. Тому закликаємо усіх мешканців Львівської міської територіальної громади подумати про свою безпеку і здоров’я та утриматися від купання в ополонці.

Але, якщо все ж таки хтось буде мати намір пірнути в ополонку, варто пам’ятати про основні заходи безпеки.

Найперше, купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском. З собою варто мати зручний одяг, щоб мати змогу швидко роздягнутися та одягнутися після купання.

Перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти, а вживання алкоголю категорично заборонено! Перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо, і до ополонки необхідно підходити в зручному взутті: черевики або вовняні шкарпетки, можуть бути спеціальні гумові тапочки, йти треба повільно та уважно.

Занурюватись можна лише у спеціально обладнаних ополонках біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників. У воду варто занурюватись поступово, найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. У воді варто бути не більше 30 секунд. При виході з води, не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник. Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю. А от алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити! Закликаємо всіх зважати на усі ризики й бути мудрими!»,

– повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e