Культурне життя  |  22.06.21  |  вівторок
 

Команда-переможець конкурсу арт-об'єктів у Свірзькому замку поїде до Швейцарії

Третій Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв “Вежа 3.0” цьогоріч у Львові відбудеться з 1 до 4 липня.

Фестиваль матиме назву «Форма [НЕ] залежності» і буде присвячений 30-річчю Незалежності України. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 1 липня у Всеукраїнський день архітектури. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv. 

“Цьогоріч програма фестивалю у нас дуже насичена. Вона охоплює все місто і навіть локації за його межами. Більшість подій у межах фестивалю відбудуться у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», але також будуть воркшопи, лекції, виставки та майстер-класи у Львівській політехніці, Академії мистецтв, музеї Андрея Шептицького при храмі св. мч. Климентія Шептицького, екскурсії архітектурними об’єктами та майстернями. Паралельно над своїми  інсталяціями працюватимуть митці у Свіржі”,

- розповідає архітектор, член обласної спілки архітекторів та співорганізатор фестивалю Богдан Гой.

У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа» організують перегляд-презентація фільму-дослідження про пострадянську архітектуру «Вхід через балкон», зустріч із головним режисером фільму Романом Блажаном,  мультимедійний виставковий проєкт «Архітектура Незалежності» та виставка Мартена Дюплантьє (Париж) PRIX AMO, зйомки ТЕЛЕШОУ-дискусії: «Архітектор Незалежності», а також дискусія про нові архітектурні трансформації стародавнього Львова «Місто & Спадщина». 

У співпраці з Українським Католицьким Університетом, у музеї митрополита Андрея Шептицького, при храмі св.мч. Климентія Шептицького (Кривоноса, 1) відбудеться науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дати смерті українського архітектора Василя Нагірного.

Також учасники Фестивалю будуть міркувати про місце сучасних українських архітекторів у світовому масштабі. Серед кільканадцяти цікавих лекцій буде і розповідь про досвід роботи українців в одному з найвідоміших проєктних бюро Польщі – MEDUSA GROUP, а через телеміст учасників Фестивалю привітає архітектор українського походження світового масштабу Радослав Жук із Канади.

Запрошують львів’ян та гостей міста і на спортивно-архітектурні події. У межах Фестивалю проведуть забіг центральною частиною міста - «Архітектурна миля», - під час якого учасників будуть супроводжувати найкрасивіші пам’ятки архітектури старого Львова. А ще - футбольний турнір «Архітектори VS Забудовники».

Святкове завершення Фестивалю відбудеться у Замку у Свіржі, де на гостей чекає лекція спеціального гостя – відомого віденського архітектора, який став мером містечка Бережани на Тернопільщині – Ростислава Бортника. Також у замку в Свіржі відбудеться театральна вистава-феєрія «Вій» студентів ЛНУ ім. І. Франка (режисер Роман Валько) та оголошення команди-переможця конкурсу інсталяцій «Форма моєї Незалежності». Саме так - у паралельній програмі Фестивалю “Вежа 3.0” - конкурс архітектурно-мистецьких інсталяцій для молодих митців, архітекторів та дизайнерів на території Свірзького замку, де обрані учасники протягом п’яти днів будуть створювати арт-об’єкти. Команда-переможець поїде у навчальну поїздку до Швейцарії.

Головним організатором фестивалю є Львівська спілка архітекторів України, а співорганізаторами - Національна спілка архітекторів України, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Львівська академія мистецтв, Музей міста, Муніципальний мистецький центр, Український католицький університет, Французький інститут в Україні та інші мистецькі інституції Львова та Львівщини. Підтримують захід Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада.

Про це повідомляє dailylviv

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах