Культурне життя  |  14.12.18  |  п'ятниця
 

Книгою року ВВС стала збірка "Церебро" львівського видавництва

Премія представлена ВВС News Україна та Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку.

Книгою року-2018 за версією ВВС став роман Юрія Андруховича "Коханці юстиції", видавництва Meridian Czernowitz (Чернівці), передає Українська служба ВВС.

Книга оповідає про людей у неймовірно складних та трагічних ситуаціях, які хочуть по-своєму зробити світ досконалим. Тут поєднується історія та документалістика з містикою та легендою.

Переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2018 стала книга Сашка Дерманського "Мері", видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА (Київ).

А в новій "прем'єрній" номінації Книга року ВВС - Есеїстика-2018 перемогла збірка Андрія Бондаря "Церебро", видавництва Старого Лева (Львів).

"Цей письменник пише про речі звичайні, щоденні, побутові. Втім, у його словах вони набувають зовсім інших значень. Оповідач часто потрапляє в ситуації курйозні, трагікомічні. Виручає завжди філософська іронія. І навіть безнадійна пригода в руках Бондаря може стати чудовим літературним сюжетом",

- розповіла випусковий редактор BBC News Україна та координатор конкурсу Марта Шокало.

Зазначається, що Юрій Андрухович, Сашко Дерманський та Андрій Бондар отримають по 1 тис. фунтів стерлінгів (у гривнях). А видавці книг-переможців матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС у своїх наступних виданнях.

Нагадаємо, минулого року у дорослій та дитячій номінаціях кращими стали книги львівських видавництв: "Земля загублених, або маленькі страшні казки" Катерини Калитко та "Комп і компанія "Анни Коршунової".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах