Культурне життя  |  07.06.18  |  четвер
 

В картині Пікассо виявили заховану художником газету

З розвитком сучасних технологій у вчених з'являються додаткові можливості в дослідженні стародавніх артефактів.

За допомогою інфрачервоного сканування можна переглянути всі шари картин, побачити ескіз твори і навіть приховані послання художника.

Нещодавно дослідник Джон Делані спільно з японськими колегами з Музею образотворчих мистецтв Пола провів аналіз картини Пікассо "Мати і дитя на березі". Дивно те, що сканер зміг розпізнати не тільки шари картини, а й сліди газети Le Journal від 18-го січня 1902 року.

На полотні також збереглися начерки попереднього малюнка, відзначили вчені.

"Технологія, яку ми використовували в роботі, спочатку належала NASA. Її винайшли в середині 80-х для вивчення мінералів по зображеннях за допомогою спектрального аналізу",

- розповіли дослідники.

Так, як більшість фарб основана на мінералах, цей спосіб дослідження стали використовувати і для вивчення картин. Спочатку фахівці хотіли розробити механізм, який би визначав підробки, а також зміг датувати твори мистецтва.

Сканер підтвердив справжність твору, а також назвав проміжок часу, в який вона виготовлялася. Отримані дані співпали з історичними відомостями.

Аналіз шарів показав, що картина була намальована поверх іншого зображення. Пікассо зафарбував зображення жінки зі склянкою абсенту, що видно по залишках ранньої фарби.

Це майже не здивувало вчених, адже так поступали майже всі бідні художники, у яких не було коштів на покупку нового полотна.

Але наявність газети, закритої в шарах, до сих пір залишається загадкою: художник мав намір закласти в це особливий сенс або просто використовував папір для художніх цілей.

Для біографів і мистецтвознавців це важливий факт, так, як датування газети відповідає періоду, коли Пікассо переїжджав з Парижа в Барселону.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах