Культурне життя  |  10.11.19  |  неділя
 

Ice of Chernobyl: У Києві презентували фільм про зону відчуження очима сталкерів

У Києві представили короткометражну стрічку Ice of Chernobyl – про сталкерів, які, незважаючи на небезпеку, не бояться нелегально відвідувати зону відчуження

Прем'єра стрічки Ice of Chernobyl відбулася в Німеччині. Там фільм отримав схвальні відгуки. За задумом авторів, картина повинна розвіяти суспільні стереотипи про сталкерів і з'ясувати, чому цих людей так приваблює зона відчуження.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту, повідомляє ZIK.

Режисер фільму Ice of Chernobyl Марина Димшиць розповідає: ідея відзняти таку стрічку з'явилася давно – після того, як їй наснився Чорнобиль. За зйомки взялися чотири роки тому. Усе відзняли швидко – лише протягом 12 днів.

"Фільм відповідає на запитання, чому туристи йдуть туди нелегально (вони себе називають сталкерами). Чому їх туди тягне знову і знову? Це ж не просто один раз сходили, а саме, чому їх постійно туди тягне",

– наголосила Димшиць.

Це перший фільм про Чорнобиль без контексту глобальної катастрофи, головні герої – сталкери – у стрічці розвіюють міфи, які засіли в людей у головах. Саме ці люди намагаються представити зону відчуження такою, якою вона нині є.

Фільм уже зібрав схвальні відгуки експертів. Продюсер картини Олена Тимошенко зізнається: погодилася приєднатися до команди творців фільму, бо його ідея є нестандартною.

"З 15 листопада стрічку покажуть у Штатах, Японії та ще в 126 країнах світу",

– розповіла Олена Тимошенко.

Серед гостей київської прем’єри були і самі сталкери. Один з героїв стрічки – Олег Шитов. У зоні відчуження він уперше побував п'ять років тому. Таких екстремальних походів у хлопця на рахунку вже 34.

"На мене було навантаження, тому що я провідник. Я людина, яка організувала все, що ви побачите у фільмі, і дуже багато, що туди не потрапило. Я маю на увазі підготовку знімальної групи – як і де ми будемо спати, завести, організувати, доставити всіх у безпеці. Адже Чорнобильська зона – це хоч і нестрашне місце, але небезпечне",

– розповів Шитов.

Завдяки схвальним відгукам творці змогли розмістити стрічку на платформі Amazon. Нині тривають переговори, щоб фільм можна було побачити і на телеекранах.

Про це повідомляє 112

 
 

Коментарі (1) перегляди: 1188

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах