Культурне життя  |  19.03.19  |  вівторок
 

До всесвітньої спадщини ЮНЕСКО можуть внести унікальну печеру

Зокрема йдеться про тернопільську гіпсову печеру "Оптимістична", що є однією з найдовших у світі.

Найбільшу у світі гіпсову печеру «Оптимістична», що належить до системи печер у Тернополі, пропонують внести до об’єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Про це інформують у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Подібної до тернопільської системи печер не можливо знайти на всьому європейському континенті. Тільки у США є схожі печери.  

«Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об’єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства, тому ми ініціювали занесення тернопільських печер до об’єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО», – заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

До цього списку пропонують внести печеру «Оптимістична». Довжина розвіданих ходів у цій печері сягає 214 км. Її було включено до Книги рекордів Гіннеса як найбільшу у світі гіпсову печеру і як другу за загальною довжиною печерних ходів у світі. Найдовші печерні ходи у світі зафіксовано в печерній системі Мамонтова-Флінт-Рідж у США.

На Тернопільщині система печер налічує понад сотню печер, зокрема: Озерна (Блакитні озера) – 83 кілометри 400 метрів, Млинки – 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба – 7 кілометрів 820 метрів та інші, що розташовані неподалік від сіл Кривче, Коралівка, Шупарка, Городок, Сковятин, Угрінь, Улашківці, Кудринці, Сапогов, Збручанське, Міжгір’я.

Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах