Культурне життя  |  18.10.19  |  п'ятниця
 

«Coloratura Opera Lab»: світові метри дали у Львові майстер-класи для оперних співаків

У Львівській національній опері протягом 14−16 жовтня відбулися майстер-класи оперних співаків та викладачів Віденського університету музики та виконавського мистецтва Ґергарда Карі та Маґдалени Ренварт.

Відтак 12 молодих українських оперних співаків отримали унікальну нагоду кілька днів навчатись у світових метрів.

Зауважимо, що проєкт молодої оперної співачки Наталії Степаняк «Coloratura Opera Lab», започаткований у співпраці з Львівською національною оперою, має стати основою для створення молодіжної оперної академії.

«Я дуже тішуся, що у Львівській національній опері відбуваються творчі процеси. Сподіваюся, що „Coloratura Opera Lab“ буде і надалі жити та розвиватися у стінах нашої опери»,

— наголосив генеральний директор — художній керівник Василь Вовкун.

Загалом на участь у проєкті подалося пів сотні претендентів, однак відібрали лише 12 співаків, які власне і проходили вишкіл у коучів оперного мистецтва. Географія проєкту вийшла за рамки Львова, в навчанні взяли участь оперні співаки з різних регіонів України. Також додамо, що після завершення майстер-класів відбулася урочиста церемонія вручення дипломів усім учасникам.

Варто додати, що австрійський тенор Ґергард Карі співав у всіх найкращих театрах світу — від Метрополітен-опера в Нью-Йорку і до Ла Скала у Мілані. До нього на урок хочуть потрапити безліч оперних співаків, а його учнями є провідні солісти Віденської національної опери і світові зірки опери, зокрема, тенор № 1 у світі — Йонас Кауфман. Маґдалена Ренварт — оперна співачка, коуч італійської мови при Віденському університеті музики і мистецтва. Тож 12 щасливчиків — молодих українських оперних співаків і співачок отримали унікальну можливість у стінах Львівської опери почерпнути від світових метрів нові знання.

«Все, що я зараз казатиму, йде з глибини мого серця. Наша головна мета під час подорожей світом — показати найкращий, найвищий рівень співу, але, прибувши сюди, ми зрозуміли, що це ще і можливість вдосконалити свою душу. З першого дня оперних майстер-класів я відчув настільки щирі та душевні всі учасники. А це і є мета — працювати з емоціями. Справа не в тому, щоб співати максимально потужно на голосових зв’язках, суть — щоб спів виражав емоцією, тоді це виходить максимально правдиво для слухача»,

— наголосив Ґергард Карі.

Натомість Маґдалена Ренварт зазначила, що поділяє хвилюючі емоції Ґергарда Карі і подякувала всім учасникам за роботу. При цьому вона додала, що «спів — це дуже особистісна річ, через нього проявляється все наше життя, і це дійсно унікально».

«Coloratura Opera Lab» — перший в Україні проєкт, який сприятиме професійному розвитку молодих оперних співаків і співачок. Він об’єднує кілька напрямків — майстер-класи з найкращими світовими педагогами, і, звісно, практику — концерти, перформанси та оперні постановки. Із молодими виконавцями України ділитимуться досвідом професіонали з різних сфер оперного мистецтва — педагоги по вокалу, з акторської майстерності, правильної вимови, а також режисери, диригенти, агенти, імпресаріо оперних театрів. Це дасть можливість здобути різносторонній світовий досвід і не витрачати величезні кошти, щоб отримати подібні майстер-класи чи консультації за кордоном. Також, проєкт «Coloratura Opera Lab» реалізовуватиме концерти та оперні постановки, адже найбільш вагомою проблемою для молодих співаків України є відсутність практики на оперній сцені.

Організатори вже оголосили прослуховування для молодих виконавців для постановки опери «Так чинять всі» В.А. Моцарта, яка буде реалізована влітку 2020 року не на театральній сцені, а під відкритим небом.

Про це повідомляє ЛМР

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах