Культурне життя  |  23.11.18  |  п'ятниця
 

У Львові відновлять палац Бесядецьких

Львівський національний університет імені Івана Франка отримав дозвіл на реконструкцію цього палацу.

У п’ятницю, 23 листопада, виконавчий комітет Львівської міської ради погодив містобудівні умови та обмеження на реконструкцію занедбаного палацу Бесядецьких, який розташований на площі Галицькій, 10.

Відповідно до повідомлення Львівської міської ради, було задоволене прохання Львівського національного університету імені Івана Франка про містобудівні умови та обмеження на здійснення реставрації палацу.

Університет має намір вивести з аварійного стану східну частину палацу Бесядецьких, відбудувати його західну офіцину та пристосувати під інноваційну науково-освітню діяльність університету.

Відповідно до рішення, ЛНУ ім. І. Франка має розробити проект реконструкції, провести його експертизу та отримати в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Львові дозвіл на виконання робіт. У містобудівних умовах та обмеженнях наголошено, що висотність будівлі та відсоток забудови не повинен змінитися.

На сьогодні палац Бесядецьких - це єдиний збережений палац ХVIII століття садибного типу у Львові. У власність міста він перейшов у 1888 році. Магістрат прийняв рішення створити у палаці археологічний музей у 1938 році. Проте реалізувати ці плани завадила Друга світова війна.

У радянський час у палаці діяла наукова бібліотека імені Ярослава Галана. Після проголошення незалежності його було віднесено до комунального майна обласної адміністрації. Однак через аварійний стан приміщення книгозбірню перенесли на проспект Шевченка, 13. А будівлю палацу, відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради, у 2002 році передано на баланс ЛНУ ім. І. Франка. Університет мав намір зробити в будівлі історичний факультет. Проте палац руйнувався і з часом він перетворився у вбиральню.

У ЛНУ ім. І. Франка повідомили, що для відновлення палацу Бесядецьких потрібно 26,8 мільйонів гривень, а держава фінансування не дає.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах