Культурне життя  |  24.05.20  |  неділя
 

25 травня в Німеччині мав відбутися аукціон, де хотіли незаконно збути цінності з України

МЗС перешкодила спробі продати українські скарби на аукціоні в Німеччині. Про це 22 травня повідомили у газеті ВРУ "Голос України".

Музейники сподіваються на продовження співпраці й наголошують, що система органів охорони пам'яток, яка нині фактично перебуває у розібраному стані, має нарешті запрацювати.
25 травня в Німеччині мав відбутися аукціон, на який було виставлено незаконно вивезені з України цінності. Якби продаж відбувся, шанси повернути до України вкрадені у неї скарби стали б мізерними. Однак після втручання Міністерства закордонних справ України, особисто міністра Дмитра Кулеби та посла України в Німеччині Андрія Мельника українське відділення Міжнародної ради музеїв (ІСОМ України) повідомило радісну новину:

"По-перше, аукціон погодився зняти речі з продажу і на час перевірки не повертати їх власникові. По-друге, українські дипломати активно працюють з правоохоронними органами ФРН для запуску офіційних процедур повернення незаконно вивезених пам'яток".

"Знахідка, про яку йдеться, є прекрасним прикладом скарбу, що містив рублене срібло, і яка, ймовірно, потрапила безпосередньо з римського світу в Україну. Отже, скарб може бути важливим свідченням римських відносин з давнім населенням на території України і є одним із найдавніших доказів такого дипломатичного використання срібла",

– розповів генеральний директор Національного музею історії України, доктор історичних наук Федір Андрощук.

"Аналог подібного скарбу знайдено у Шотландії. Українська знахідка фактично є "дзеркальною" крайньою точкою виявлення рубленого римського срібла на Сході Європи, що надає цьому комплексу загальноєвропейського значення.
Саме так, зокрема, сприйняв цей скарб відомий британський археолог, фахівець з цього періоду доктор Фрезер Хантер (Національний музей Шотландії), який уже зв'язався з поліцією Баварії і попросив допомогти з поверненням незаконно вивезених археологічних знахідок до України. Так само контактував з баварською поліцією доктор Давид Вігг-Вольф (Романо-Германська Комісія, Німеччина). Наш музей теж спрямував відповідні пояснення. Але для реакції аукціону і правоохоронних органів Німеччини було потрібне офіційне втручання з України. Надзвичайно радий звістці, що оперативно підключились наші дипломати. Це дає надію, що речі не тільки потраплять до одного з українських музеїв, а будуть повернуті до наукового контексту",

– наводить слова Андрощука ІСОМ України.


Що ж саме було вкрадено? Про це, а також про драматичну ситуацію навколо вивезеного скарбу українське відділення Міжнародної ради музеїв розповіло у Фейсбуці. Орієнтовно у листопаді 2019 року на Тернопільщині особою, яка поки що ховається під ніком Vovan і яку ще належить формально встановити, було знайдено унікальний комплекс срібних речей римського часу, до якого входили фрагменти посуду та ще кілька предметів.

Про це повідомляє galinfo

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах