Культурне життя  |  08.02.19  |  п'ятниця
 

2019 рік оголосили роком архітектора Івана Левинського

Цей рік приурочать до 100-річчя від дня смерті відомого архітектора. З такою ідеєю виступили культурні установи та міські митці.

Про це повідомила під час брифінгу 7 лютого Львівська обласна організація спілки архітекторів України.

До події доєдналися департамент містобудування Львівської міськради, державний архів Львівської області, інститут архітектури НУ ЛП, Академія мистецтв та інші.

У межах Року Івана Левинського у Львові проводитимуть тематичні виставки, дитячі та міжнародні проекти, лекційні бесіди. Також планують провести міжнародну конференцію у Відні.

"Іван Левинський для свого часу був надзвичайно сучасним. Ми маємо розширити знання про нього з середовища глибоких інтелектуалів до кола орієнтованих на культуру людей. Чи можемо ми сьогодні актуалізувати постать архітектора? Говорити про нього як про девелопера, урбаніста, мецената? Ми також маємо показати Івана Левинського Києву, Харкову, Дніпру і Одесі",

– наголошує Павло Гудімов.

Архітектор Іван Левинський народився у місті Долина, що в Івано-Франківській області. Найвідомішими його роботами є будинок акціонерного товариства "Дністер", що на вулиці Руській, 20 (перша міська поліклініка), будинок на вулиці Степана Бандери, 6, також його фірма будувала головний залізничний вокзал Львова.

Не стало архітектора 4 липня 1919 року, його поховали на Личаківському цвинтарі на полі № 73.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 746

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах