Ірак  |  19.03.18  |  понеділок
 

В Іраку виявили древній шумерський порт

Іраксько-італійська команда археологів розкопали на південному сході Іраку древній шумерський порт 3-го тисячоліття до нашої ери.

Про це повідомляється на сайті фонду з підтримки освіти і досліджень римського університету "Сапієнца".

Археологічні розкопки проводилися поруч з містом Ен-Насирія, в містечку під назвою Абу-Тбеірах, яке розташоване на давній береговій лінії Перської затоки. Керували розкопками Лічіа Романо і Франко Д'Агостіно.

"Порт, розташований на північний захід від Абу-Тбеірах, являє собою штучну акваторію в низинній зоні, оточеній масивним земляним валом на глиняному фундаменті. Два входи з'єднують його з містом, їх чітко видно і на супутникових знімках Google",

- цитує італійська газета Repubblica керівників розкопок.

За словами фахівців, мова йде про найбільш стародавній порт, який коли-небудь виявляли на території Іраку. Це відкриття "допоможе написати нову главу в історії Месопотамії і її цивілізації, а також розвіяти уявлення про те, що стародавні месопотамські міста були оточені (тільки) полями зі злаковими і іригаційними каналами".

Вчені не виключають, що древній порт розміром більший, ніж 12 олімпійських басейнів використовувався не тільки для швартування суден і комерційних операцій з іншими містами, але також в якості водного резервуару і величезного балансного резервуару на випадок паводків. Презентація результатів археологічних розкопок відбудеться в Римі в середу, 21-го березня.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e